DJ Snake oskarżył Davida Guette o plagiat


dj-snake-david-guetta-plagiat-news1

Pod koniec marca informowałem Was o wojnie na Twitterze, która dotyczyła Diplo i Zedda. Thomas oskarżył Zedda o skopiowanie stylu Flume podczas tworzenia utworu „Candyman”. Swoje zdanie wypowiedziało kilku innych producentów i w ten sposób mogliśmy śledzić kolejne internetowe przepychanki. Historia lubi się powtarzać, więc i tym razem zatoczyła koło serwując nam kolejne zarzuty o plagiat.

Trzy dni temu ukazała się zapowiedź utworu „This One’s Is For You” autorstwa Davida Guetty. Jest to oficjalny hymn UEFA Euro 2016, które odbędzie się we Francji. Nie musieliśmy długo czekać na pierwsze skojarzenia z innymi produkcjami. Swoje obawy wyraził DJ Snake, który na Twitterze posądził Guettę o plagiat znanego hitu „Lean On”.

snake-guetta-twitter

„Kiedyś byłeś kimś David…” – DJ Snake

„Podróbka ‚Lean On'” – DJ Snake

„Tragiczne” – DJ Snake

Normalnie pomyślałbym, że to to zwykły trolling Snake’a, jednak usunięcie tych wpisów świadczy o problemach, które mogły go dopaść. Potwierdza to również później dodany wpis, który bardziej dyplomatycznie przedstawia jego zdanie.

„Linie nie są bez powodu. Pozostań przy swoich.” – DJ Snake

Poniżej znajdziecie linki do odsłuchu obu piosenek. Sami zadecydujcie czy faktycznie Guetta przesadził z inspiracją i skopiował „Lean On”.


Autor: Tomasz Bagiński

Share This Post On