1001 Tracklists zaprezentował listę najpopularniejszych producentów. Lepiej niż DJ Mag?

9 Sty 2018

edm-popularność-news

Mam wrażenie, że nieodłącznym elementem kultury EDM są wszelkiego rodzaju rankingi. Wzbudzają one wiele emocji, bo do świata gustu i sztuki wprowadzamy chłodny i bezlitosny element statystyki. Klasycznym przykładem kontrowersji jest słynne DJ Mag TOP 100 DJs, które wybiera najpopularniejszego (a według nich najlepszego) DJ-a/producenta na świecie. O ile w przypadku tego plebiscytu mówimy o głosach internautów, o tyle w przypadku omawianego dziś zestawienia opieramy się na dużo bardziej wiarygodnym źródle.

Portal 1001Tracklists opublikował listę najpopularniejszych DJ-ów i producentów, bazując na ilości unikalnych supportów, jaki zyskali w 2017 roku. Jest to zdecydowanie ciekawsze zestawienie, ponieważ ukazuje ono faktyczne zainteresowanie twórczością danego artysty, którego muzyka jest grana w setach. W końcu kto by zagrał utwór, którego nie lubi? W ten oto sposób na pierwszym miejscu znalazł się Skrillex, na drugim Don Diablo, a na trzecim Axwell. Pierwszą dziesiątkę możecie sprawdzić poniżej, natomiast pełną listę znajdziecie tutaj.

1001-top-djs-2017-min

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.