12-latek wygrał międzynarodowe zawody dla DJ-ów!

3 Paź 2017

dj-rena-news

Zwykle społeczność związana z muzyką elektroniczną podchodzi sceptycznie do tematu promowania dzieci na gwiazdy sceny DJ-skiej. Najczęściej powtarzane zarzuty dotyczą rzekomego nadmiernego lansowania aliasu, który nic sobą nie reprezentuje. Jest to rozsądne, jednak z drugiej strony zdarzają się młodzi ludzie mający wysokie umiejętności DJ-skie, którymi takie nieraz przewyższają najpopularniejsze aliasy. Z takim przykładem właśnie teraz do Was przychodzę.

Sądzę, że pseudonim DJ Rena mówi Wam niewiele. Warto to nadrobić – wszak mamy do czynienia z pochodzącym z Japonii dwunastolatkiem. W miniony weekend wygrał on odbywające się w Londynie międzynarodowe zawody DMC World Championship, czyli jeden z najbardziej prestiżowych turniejów DJ-skich. Oprócz niego, na podium uplasowali się DJ Skillz z Francji oraz DJ Spell z Nowej Zelandii.

Umiejętności młodego DJ-a – zważywszy też na wiek – są imponujące. Próbkę jego możliwości znajdziecie poniżej – bowiem na portalu YouTube pojawiło się nagranie z występu. Osobiście jestem pod wrażeniem!

O autorze

Avatar autora
Patryk Wojtanowicz editor