3LAU zebrał 200000 dolarów na cele charytatywne!

2 Gru 2016

3LAU zebrał
Ostatnio było głośno o postawie Erica Prydza, który zagra dla fana chorego na raka. Teraz dowiadujemy się kolejnej pozytywnej informacji, tym chodzi o 3LAU. Amerykański producent w 2015 roku otworzył label o nazwie „BLUME”, którego celem jest zbiórka pieniędzy na cele charytatywne. Wydając swój własny remix piosenki „Back To New” Jamesa Egberta, 3LAU zebrał 25000 dolarów dla akcji „Pencils of Promise”, czyli organizacji zajmującej się budową szkół dla biednych dzieci. A jak działa ten model?

“BLUME generuje pieniądze z odtworzeń piosenek w serwisach streamingowych. Póki co są tylko dwa utwory, obydwa moje „Is It Love” i „Fire”, za każde przesłuchanie dostaję około pół centa. To nie wydaje się być dużo, ale kiedy pomnożysz to przez milion, a te piosenki mają miliony odtworzeń, to za każdy milion Spotify płaci około 4000 dolarów.” – 3LAU

Fundacja wspierana przez 3LAU zamierza wybudować nowe szkoły w miejscach, gdzie są one niezbędne. Na początku przyszłego roku Amerykanin ujawni więcej informacji na ten temat. Biorąc pod uwagę, że tym razem przekaże na cele charytatywne 200 000 dolarów, to nie sposób nie dostrzec szybkiego rozwoju przedsięwzięcia. Co ciekawe, w planach ma również wspólne podróże z fanami.

Najnowszą premierą w „BLUME” jest singiel „You Want More”, który powstał we współpracy z YouTuberem o nicku MAX. Możecie go przesłuchać tutaj, jednocześnie wspierając tą akcję!

3LAU | Facebook

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.