5 gwiazd EDM, które tworzyły muzykę pod innymi, mniej znanymi aliasami

22 Cze 2015

4304

Wybór pseudonimu, to długi proces, ale i tak okazuje się, że wiele osób nie pozostaje przy swoim pierwszym wyborze. Kill the Noise powiedział kiedyś, że zmieniał swoją nazwę tak często, że jego przyjaciele nie wiedzieli jak go nazywać. Istnieje długa lista artystów, którzy na wczesnych etapach produkcji wypuszczali swoją muzykę jednocześnie szukając swojego unikalnego brzmienia. Część artystów zmienia swój alias zanim będzie za późno, czyli zaraz przed rozpoczęciem wielkiej kariery. Poniżej przedstawiłem pięć gwiazd EDM, które wydawały i używały innych aliasów na początku swojej przygody z muzyką.

Skrillex jako Twipz

Powszechnie wiadomo, że Skrillex przynależy do takich grup jak Dog Blood (z Boys Noize) i Jack U (z Diplo), ale mało kto wie, że przez bardzo krótki okres Skrillex używał nazwy Twipz. Co prawda, jest to tylko 6 czy 7 utworów, które Sonny umieścił pod nazwą Twipz na początku swojej kariery. To był czas eksperymentów i rozwoju podczas początków kariery w 2008 roku.

Sonny powiedział kiedyś Rolling Stone, że wkradł się na występ Daft Punk podczas trasy Alive 2007, który w dużym stopniu wpłynął na jego decyzję o produkcji muzyki elektronicznej. Inne wczesne inspiracje dla Skrillexa, to Aphex Twin i Noisia. Utwory pod szyldem Twipz są trudne do znalezienia w dobrej jakości, ale wiadomo, że w internecie wszystko można znaleźć.

Diplo jako Diplodocus

Jak wcześniej wspominałem, Diplo produkuje razem z Skrillexem w collabie zwanym Jack Ü oraz jest członkiem projektu Major Lazer. Na początkowym etapie kariery Diplo” używał pseudonimu Diplodocus. Nazwa była wynikiem jego fascynacji dinozaurami w dzieciństwie. Posiada również tatuaż dinozaura na przedramieniu. Money Studies to pierwsza wytwórnia, w której wydał solowy projekt nazwą DJ Diplodok. Został wydany na vinylu, a sam utwór o nazwie “Thingamajawn” doczekał się teledysku, który można obejrzeć poniżej.

Rob & Gareth z Knife Party jako Anscenic & Speed

Nie jest tajemnicą, że Rob i Gareth są ex członkami zespołu Pendulum. Mniej znane są ich wcześniejsze aliasy, czyli Anscenic” (Rob) i Speed” (Gareth).

Madeon jako DJ Deamon & Wayne Mont

Niegdyś Madeon krył się pod nazwą “Deamon”. Warto zauważyć, że Deamon jest anagramem słowa Madeon. Co ciekawe, młody Francuz używał również trzeciej nazwy (w latach 2009/2010), a mianowicie “Wayne Mont.”

Podczas gdy używał jeszcze aliasu “Wayne Mont”, współpracował z artystą o nazwie Ekowraith, który później zmienił nazwę na… Porter Robinson. Jeśli jesteście ciekawi czy wydali jakiś utwór, to śpieszę z odpowiedzią, że TAK. Wynikiem ich współpracy jest remix utworu “Back in the Game”. Produkcja ta jest w całkowicie innym stylu, nieprzypominającym aktualne brzmienie obu panów.

Porter Robinson jako Ekowraith

Jak już wspominałem przy informacji o Madeonie, Porter Robinson również posiadał inny, młodzieńczy alias. Już wtedy znany producent inspirował się grami i zawartymi w nich dźwiękami retro. Tego typu brzmienia wyraźnie można usłyszeć w albumie “Worlds”. Poniżej link do utworu sprzed czasów “Robinsona”.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.