5 utworów Martina Garrixa, które wydał pod innymi aliasami

2 Gru 2015

martin-garrix-top-5-grx-news

Zaryzykuję stwierdzenie, że Martin Garrix ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Wprawdzie jest to nieodłączny element sławy, jednak w przypadku młodego Holendra, mamy do czynienia z totalnie skrajnymi poglądami fanów EDM. Dla wielu ludzi jest to osoba, która wybiła się jednym hitem o nazwie “Animals”, co po części jest prawdą, jednak od czasu premiery tego kawałka, Garrix znacznie rozwinął swój repertuar. Jego najnowsze produkcje cieszą się niezwykłą popularnością, a w sieci co chwila pojawiają się informacje o jego nadchodzących collabach.

Myślę, że warto zwrócić uwagę na wcześniejsze dokonania Martina. Portal DJMag.nl, postanowił podsumować jego wcześniejsze utwory, które wydał pod innym aliasem, bądź w których w ogóle nie jest uwzględniony w nazwie.

1. Shermanology & GRX – Can’t You See

Swego czasu, Martin wydawał utwory pod aliasem “GRX”. Łatwo się domyśleć, że jest to skrót od jego prawdziwego nazwiska. Współpracował on z duetem Shermanology, w efekcie czego powstał utwór “Can’t You See”. Nie jest to typowy Bigroom, a raczej festiwalowy kawałek o electro house’owym zabarwieniu. Utwór ten możecie kojarzyć z filmu “22 Jump Street”, gdzie zagościł w soundtracku.

2. Kenneth G – Stay Weird

Pół roku po premierze “Animals”, pojawił się utwór “Stay Weird”, który został wydany w wytwórni Bingo Players – Hysteria Records. Szukałem informacji na temat tej produkcji, gdzie byłoby potwierdzone, że w procesie produkcji brał udział Garrix, jednak nic takiego nie znalazłem. Ufam, że DJ Mag ma sprawdzone źródła i nie wprowadza czytelników w błąd.

3. Matisse & Sadko vs. Vigel – Tengu

Podobnie jak we wcześniejszym utworze, tutaj również nie ma w nazwie Martina Garrixa. Wieść niesie, że utwór ten w dużej mierze powstał dzięki współpracy Garrixa z Matisse&Sadko. Producenci spotkali się w studio, gdzie podczas burzy mózgów zrealizowali sporo materiałów. Większość z nich została użyta w “Dragon” i “Break Through The Silence”, a reszta właśnie w “Tengu”, gdzie swoją cegiełkę dołożył również Vigiel.

4. Avicii – Waiting For Love

Jeden z bardziej znanych przypadków, gdzie Martin współpracował przy komponowaniu utworu, a gdzie nie ma go w nazwie. Jest to dobry przykład na to, że Holender odnajduje się w różnych gatunkach. Aktualnie, utwór ma na YouTube ponad 120 mln odtworzeń, więc można to uznać za sukces.

5. Yes-R – De Wereld Rond

Jestem pewny, że o tym utworze mało kto z Was słyszał. Yes-R, to holenderski wokalista, który w 2013 roku wydał swój album “De Wereld Rond”. Tutaj Martin zaserwował typowo popową melodię, która nijak się ma do jego aktualnej twórczości. Cóż, każdy jakoś zaczynał.

Co prawda miało być to TOP 5, ale bonusowo dodałem również kilka innych utworów Garrixa, które pasują do tego zestawienia.

6. Yellow Claw & GRX & Cesqeaux – Psycho

Martin w trapowych klimatach? Czemu nie?! W 2013 współpracował on z Yellow Claw i Cesqeaux, przy utworze “Psycho”. Tutaj również podpisał się swoim drugim aliasem – GRX. Widać pewną zależność, gdzie alias ten wykorzystywany jest przy “mocniejszych” produkcjach.

7. Bassjackers & GRX – Gamer

“Gamer” jest dopełnieniem wszystkich produkcji z udziałem “GRX” w nazwie. Tym razem Martin współpracował z duetem Bassjackers. Produkcja odniosła spory sukces i zebrała wiele topowych supportów.

Źródło: djmag.nl

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.