6 albumów, które mają się ukazać w 2016 roku

6 Sty 2016

6-albumów-2016-news

Rok 2015 okazał się istnym szaleństwem, jeśli chodzi o premiery albumów. Mogłoby się wydawać, że po takim zamieszaniu czeka nas posucha, ale nic z tego. Ten rok również zapowiada się ciekawie, a mamy dopiero początek stycznia! Przed Wami sześć krążków, które zostały zapowiedziane, i które prawdopodobnie ukażą się w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Zaczynamy!

1. Deadmau5

Joel Zimmerman ogłosił w lipcu zeszłego roku, że gdy tylko skończy się budowa jego nowego studia, rozpocznie prace nad swoim ósmym albumem. Jakiś czas po ogłoszeniu tego newsa, Mysza oznajmił na swoim Twitterze, że zdąży się wyrobić z nowym materiałem do końca stycznia 2016 roku.

“Plan jest taki, jak tylko skończy się budowa studia, to się w nim zaszyję na całą zimę. Myślę, że powinienem się wyrobić z nowym albumem do końca stycznia.” – Deadmau5

Póki co, na horyzoncie nie widać oficjalnej zapowiedzi nowego albumu, który miał być skończony w tym miesiącu. Być może ukaże się w tym roku, ale kiedy? Prawdopodobną przyczyną opóźnienia jest depresja, z którą zmaga się Deadmau5. Na razie musimy się zadowolić utworem, który Joel udostępnił na swoim profilu na Souncloud, czyli “Imaginary Friends”.

2. Jack U

Podczas rozdania nagród American Music Awards, Skrillex i Diplo udzielili wywiadu Frankowi Grande (bratu Ariany Grande). W trakcie rozmowy, Sonny zapowiedział, że na początku tego roku ukaże się nowa EP od Jack U. Jakby tego było mało, we wpisie z okazji końca roku, Diplo stwierdził, że pracują nad nowym albumem, który może się ukazać w 2016 roku.

“Obaj przeżyliśmy trudny rok i myślę, że w 2016 damy z siebie jeszcze więcej. Mam nadzieję, że skończymy nowy album, który jeszcze dalej przesunie granice.” – Diplo

3. Major Lazer

Wydane w zeszłym roku, wraz z DJ-em Snake’iem – “Lean On”, odniosło globalny sukces. Świadczyć może o tym blisko miliard wyświetleń klipu na YouTube. Po wydaniu rozszerzonej wersji płyty “Peace Is The Misson”, Diplo ujawnił, że nowy, czwarty już album, ukaże się w 2016 roku. Można podejrzewać, że nowy krążek – tak samo jak poprzedni – będzie zawierał utwory z wokalem światowych gwiazd muzyki Pop. Czy odniesie taki sukces jak “Peace Is The Mission”? Tego dowiemy się już w tym roku.

4. Kygo

Przyszła pora na pioniera gatunku Tropical House i autora hitu “Firestone” – Kygo. Akurat w tym wypadku znamy już dokładną datę premiery albumu. Krążek zostanie wydany 12 lutego i najprawdopodobniej będzie utrzymany w klimatach Tropical House, podobnie jak większość produkcji Kyrre’a. Kygo udostępnił już kilka piosenek z albumu, a wśród nich znajdziemy m.in. wydane niedawno “Stay”, które już teraz podbija światowe listy przebojów.

5. DJ Snake

DJ Snake jest jednym z najbardziej zakręconych producentów w świecie EDM. Jego występy, to dosłownie jazda bez trzymanki. Momentami są ostrzejsze niż sety Skrillexa, co można uznać za nie lada komplement. W październiku, Francuz zapowiedział, że w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się nowego albumu. Póki co, na SoundCloud pojawiły sie dwa utwory z nadchodzącej płyty. Banger o nazwie “Propaganda”, oraz znacznie spokojniejszy kawałek “Middle”.


6. Steve Angello

Jedną z największych niespodzianek ubiegłego roku, była premiera albumu “Wild Youth” autorstwa Steve’a Angello. Fani czekają na niego od 2013 roku, a na dodatek po ogłoszeniu wyczekiwanej daty premiery, dowiedzieliśmy się, że ma on zostać wydany w dwóch częściach. Pierwsza z nich miała miejsce 20 listopada i została wydana z nakładem wytwórni Size Records. Druga zaś, zostanie wydana 22 stycznia i będzie zawierał collaby z Andrew Wattem, Franzem Novotnym, AN21, Tomem Taped, Alexisem Aery, Davidem Garza, Danem Reynolds i Gavinem Jasper. Co ciekawe, do wszystkich utworów ukażą się teledyski. Sam Angello skomentował to w następujący sposób:

„Mam fajne pomysły związane z promocją albumu. Zdecydowałem się, aby podzielić go na rozdziały. Zamawiając pre-order, możemy pobrać kilka utworów. Następnie udostępniony będzie pierwszy rozdział albumu, który będzie połową materiału z płyty. Wtedy zaprezentujemy sześć filmów, kolejno udostępnimy drugi rozdział i zaprezentujemy pozostałe sześć filmów.” – Steve Angello

O autorze

Avatar autora
Krzysiek Brodowski editor