Above & Beyond zapowiedzieli płytę “Acoustic III” i trasę koncertową!

14 Lut 2020

Od ostatniej akustycznej kompilacji Above & Beyond mijają właśnie 4 lata, a od pierwszego tego typu krążka aż 6 lat. Czas biegnie nieubłaganie, ale na szczęście na horyzoncie pojawiła się nowa płyta. Już tego lata będziemy mieli okazję przesłuchać album “Acoustic III”, który zapowiada się równie fantastycznie jak poprzednie. Premiera odbędzie się w rodzimej wytwórni Anjunabeats, a oprócz tego została ogłoszona trasa koncertowa promująca trzecie wydanie z serii “Acoustic”!

Kilka zmian w brzmieniu

Do aranżacji oraz koprodukcji “Acoustic III” ponownie został zaproszony Bob Bradley – kompozytor, który współpracował już przy poprzednich dwóch akustycznych płytach. Jak sam zapowiedział, album będzie subtelnym odejściem od poprzednich płyt z tej serii, a słuchacze mogą się spodziewać więcej aranżacji w uptempo oraz odważniejszego instrumentarium i elementów Funku.

„Więcej Quincy Jones i trochę mniej orkiestrowych brzmień, z kilkoma naprawdę intymnymi momentami” – Bob Bradley o “Acoustic III”

ZOBACZ WIĘCEJ

Luminosity Beach Festival 2020 z polską reprezentacją muzyki Trance!

„Acoustic III” będzie zawierało zupełnie nowe aranżacje niektórych z największych hitów z ostatniego albumu Above & Beyond “Common Ground”. Tutaj przypomnę, że w 2018 roku trasa promująca ten krążek zahaczyła również o Warszawę. Chodzi między innymi o “My Own Hymn” czy “Northern Soul”, jak również typowo klubowych utworów, które mieliśmy okazje słyszeć w ubiegłym roku. Trasę promuje utwór, który mogliśmy już usłyszeć w klubowej odsłonie na przełomie roku 2018/2019 pt. “Flying by Candlelight”. Zawiera on klimatyczny wokal Marty Longstaff, który również będzie towarzyszył podczas trasy koncertowej, nominowanym do nagrody Grammy – Above&Beyond wraz Justine Suissa oraz Zoë Johnston.

Above & Beyond feat. Marty Longstaff – Flying by Candlelight (Acoustic)

Bilety na Above & Beyond “Acoustic III”

Premiera albumu przewidziana jest nakładem Anjunabeats na lato 2020. Całość będzie wspierana przez trasę koncertową, która aktualnie uruchomiła rejestrację “pre-sale” dla wszystkich zainteresowanych wydarzeniami. Koncerty odbędą się w najlepszych salach koncertowych w Wielkiej Brytanii oraz Ameryce Północnej. Trasa rozpocznie się już 24 kwietnia w The Alexandra Palace Theatre, a zakończy w niesamowitym Red Rock Amphitheatre z udziałem Colorado Symphony. Co ciekawe, jeden dolar z każdego sprzedanego biletu zostanie przekazany dla organizacji non-profit One Tree Planted. Celem tego projektu jest sadzenie drzew w celu zwalczania zmian klimatu oraz ochrony różnorodności biologicznej.

O autorze

Avatar autora
Przemysław Ciupek editor

Pasjonat muzyki i organizacji wydarzeń. Niespełniony artysta. Miłośnik piłki nożnej oraz mody męskiej.