“David Guetta parzy świetną kawę”. Afrojack o Gumball 3000 i współpracy z Davidem Guettą!

12 Lip 2017

afrojack-album-news
Pamiętacie występ Afrojacka podczas Wianków nad Wisłą 2017? To były prawdziwe muzyczne emocje, które udzieliły się publiczności. Po tym wydarzeniu jeszcze raz wrócił do Warszawy, a to za sprawą Gumball 3000, czyli 3000 kilometrowej przejażdżki, zwanej także rajdem. Trasa zaczynała się w Rydze, następnie przez Warszawę, Budapeszt, Dubrowik, Tiran i Ateny, kończąc na wyspie Mykonos. Holender udzielił ostatnio wywiadu dla serwisu Billboard, w którym podsumował to wydarzenie.

Gumball 3000 to swego rodzaju wycieczka, uwolnienie się od codziennych obowiązków:

“To jedyny tydzień w roku, kiedy nie jestem skupiony na muzyce i mogę jeździć szybkimi autami. Nie powinienem jeździć szybko, ale czemu nie?”

Podczas trasy słucha dużo muzyki, również swojej, nad którą aktualnie pracuje:

“Daje mi to szansę na odsłuchanie dużej ilości muzyki, nad którą pracuję. Biorę ze sobą około 50 piosenek, więc mogę wszystko przesłuchać i te utwory, które pasują do mnie i tego kim jestem. Ten tydzień to dobry czas na zrobienie selekcji.”

Jechać przez piękną starówkę, albo bulwar, a w tle “Turn Up The Speakers”, coś pięknego. Afrojack opowiedział także o współpracy z Davidem Guettą, z którym osiągnął wiele sukcesów.

“Wydaje mi się, że największą zaletą Davida jest to, że robi świetną kawę. Bardzo mi pomógł na samym początku, kiedy moja dopiero kariera nabierała tempa. Pokazał mi całą branżę. Nauczył mnie wiele o produkcji muzyki. Jest dla mnie jak brat, jak najlepszy przyjaciel, ktoś więcej niż tylko osoba, z którą współpracuję. Fajnie, że możesz liczyć na kogoś, że jest dla Ciebie jak rodzina. Dzięki temu mam z tego dużo radości.”

To nadzwyczajnie miłe słowa. Pokazują one, że branża to nie tylko rywalizacja między sobą, a kochająca się EDM-owa rodzina. Bardzo dobrze, że można na kogoś liczyć i liczyć na wsparcie!

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.