Afrojack odświeża alias Kapuchon. Nadchodzi undergroundowy projekt!

14 Lut 2020

Jako, że do Tomorrowland Winter 2020 zostało tylko 30 dni, organizatorzy postanowili nagrać i udostępnić specjalny set. Jego autorem jest Afrojack, który zagrał set w śnieżnych, francuskich Alpach. Oprócz malowniczej scenerii, emocje wzbudziła również informacja o oficjalnym uruchomieniu pobocznego aliasu Afrojacka, który brzmi Kapuchon i który to skupia się na muzyce House. Mało tego, set zawiera kilka ID, które koniecznie trzeba przesłuchać.

Afrojack aka Kapuchon

Tomorrowland Winter rozpoczyna odliczanie do imprezy, a pierwszym gościem, który rozpoczął podgrzewanie atmosfery jest Afrojack. Nick zagrał set ne jednym ze stoków, w miejscowości L’Alpe d’Huez we francuskich Alpach, gdzie odbywa się zimowa edycja TML.

Podczas jednej z rozmów z prowadzącym, Afrojack wyznał, że w tym roku oficjalnie uruchomi swój poboczny alias Kapuchon. Nick przyznał, że przez 10 lat tworzył house’owe kawałki, tylko i wyłącznie dla zabawy, a teraz wreszcie postanowił je wydać.

ZOBACZ WIĘCEJ

Afrojack i Elettra Lamborghini zaręczyli się. Kim jest wybranka Afro?

“Ten utwór zrobiłem pod moim aliasem Kapuschon, który w tym roku, w końcu oficjalnie uruchamiam. Po 10 latach robienia muzyki House dla przyjemności, wreszcie postanowiłem wydawać te kawałki. Co ciekawe, ten kawałek, który teraz leci, David Guetta grał na głównej scenie Tomorrowland, jakieś 2-3 lata temu. Cieszę się, że wydam te numery” – Afrojack aka Kapuchon

W gwoli ścisłości, nie będzie to debiut Afrojacka pod aliasem Kapuchon, bo w 2009 roku wydał on dwie EP-ki, które powstały we współpracy z Benny Rodrigues. Pierwsza z nich nosi nazwę “Unexpected E.P.”, a druga “The Finger EP”, która też doczekała się paczki remix’ów. Oprócz wydanych utworów, Afro zagrał kilka razy jako Kapuchon, w tym na Mysteryland w 2016 roku czy też Tomorrowland w Belgii w 2017 roku. Nick ponownie zawita na festiwalową scenę, jako Kapuchon, ale tym razem podczas Tomorrowland Winter 2020.

Jeśli ciekawi Was co oznacza alias Kapuchon, to zgodnie z wypowiedzią samego autora nazwy, tłumacząc z niderlandzkiego oznacza to bluzę z kapturem.

Kapuchon & Benny Rodrigues – The Finger

Aż trzy sety na Tomorrowland Winter 2020

W trakcie Tomorrowland Winter 2020, Afrojack wystąpi aż trzy razy. Dwa sety pod swoim głównym aliasem zagra w czwartek (19 marca), a jeden jako Kapuchon we wtorek (17 marca). Nick uwielbia jazdę na snowboardzie, jak i zimową atmosferę, co zdecydowanie widać po jego zaangażowaniu w zimowy Tomorrowland.

ZOBACZ WIĘCEJ

Tomorrowland 2020 - Chcieliście cały line-up? No to macie!

Przesłuchałem cały sety Afrojacka w ramach odliczania dni do Tomorrowland Winter 2020 i szczerze mogę go polecić. Warto włączyć nagranie bez zaglądania do tracklisty, bo wielokrotnie będziecie zaskoczeni różnorodnością brzmień. Od Bigroomu, przez Techno, Bass House, klasyki, radiowe przeboje i na wielu ID kończąc. No i te widoki!

Pełna tracklista: https://1001.tl/1r58gkrk

30 Days Till Tomorrowland Winter 2020 – LIVE with Afrojack

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.