Alan Walker zasadził 100 000 drzew! #TEAMTREES

30 Paź 2019

Alan Walker wziął udział w podbijającej internet akcji #TEAMTREES, której celem jest zasadzenie 20 milionów drzew. Alan opłacił posadzenie 100 000 drzew, gdzie posadzenie jednego drzewa kosztuje 1$. Kolejne znane osoby dołączają się do akcji, w tym Elon Musk, który jest liderem rankingu.

#TEAMTREES podbija internet

YouTuber o nazwie Mr. Beast postanowił zasadzić do końca tego roku 20 milionów drzew. Wydaje się to niezwykle ambitnym zadaniem, ale wszystko wskazuje na to, że ma realne szanse zrealizować swój cel. Akcja zyskała ogromy rozgłos i wsparcie znanych osobistości. Aktualnie liderem jest Elon Musk, który opłacił zasadzenie… 1 000 000 drzew! Oznacza to, że przelał na konto akcji 1 000 000$. W TOP 5 znaleźli się również Jack Dorsey – CEO Twittera, który przelał 150 000$, a także ktoś z “naszego podwórka”.

Alan Walker postanowił zapłacić za zasadzenie dokładnie 100 001 drzew. W opisie dodał, że chce osobiście zasadzić jedno z nich.

TOP 5 akcji #TEAMTREES

Akcja nabiera tempa

W momencie, gdy dodaję ten wpis – TeamTrees uzbierało ponad 8 300 000$. Dodatkowo, dzięki opcji donacji poprzez YouTube, wpłynęło 2 100 000$. Taka liczba nieco zaskoczyła Mr. Beast i szybko zdał sobie sprawę, że nawet z pomocą fanów – ciężko będzie zasadzić tyle drzew. Właśnie dlatego nawiązał on współpracę z organizacją non-profit ArborDay, która pomoże w realizacji tego ambitnego projektu.

TeamTrees: teamtrees.org

Nie ukrywam, że chciałem napisać o tej akcji i szukałem nawiązania do EDM – na szczęście Alan Walker pomógł mi w tej kwestii. Mam nadzieję, że zachęci on inne gwiazdy muzyki elektronicznej do wsparcia #TeamTrees i tym samym Mr. Beast zrealizuje plan zasadzenia 20 mln drzew. Na koniec dodam, że drzewa będą sadzone na wszystkich kontynentach.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.