Najnowszy album ATB do kupienia w… Biedronce!

29 Kwi 2017

atb-next

ATB to jedna z ikon muzyki elektronicznej, która wprowadziła wiele osób w świat muzyki elektronicznej. Mimo, iż w ostatnich latach gwiazda Andre Tannebergera nieco przyblakła, to i tak miło się wraca do największych przebojów Niemca, takich jak “9 PM (Till I Come)” czy “Renegade”.

ATB w ubiegłym tygodniu, a dokładnie 21 kwietnia, wydał swój dziesiąty album studyjny pod tytułem “neXt”. Składa się on z 2 krążków, a tym samym zawiera 25 produkcji, w tym singiel promujący cały materiał pod tytułem “Message Out To You”.

Album pojawił się w sklepach muzycznych oraz w serwisach typu iTunes, jednak nikt się nie spodziewał jeszcze jednej drogi dystrybucji nowego albumu Andre.

2 maja do oferty największego sprzedawcy detalicznego w Polsce, czyli do Biedronki, trafi najnowszy album ATB. Nie ma w tym wielkiej niespodzianki, bowiem popularna “Biedra” od kilku lat ma w swoim asortymencie nośniki muzyczne (swego czasu można było dostać nawet winyle!). Jednak są dwie rzeczy, które potrafią zaskoczyć. Fakt, że album wchodzi do tak szerokiej sprzedaży już kilkanaście dni po światowej i jednocześnie polskiej premierze jest nieco zaskakujący.

Owszem, w ofercie Biedronki pojawiały się różne albumy producentów muzyki elektronicznej, jednakże było to już dłuższy czas po premierze, co tłumaczyło niską cenę krążka. Jednak w tym razem nie możemy uznać tego za argument, bowiem jeszcze nigdy nie widziałem, żeby dwupłytowy album, w normalnych sklepach kosztujący około 40 złotych, a na iTunes’ie nawet parę złotych więcej, wchodził do sprzedaży w wielkim dyskoncie już półtora tygodnia po premierze w cenie… 19,99 zł!

atb-biedra

Jest to zaskakujący krok ze strony wytwórni Universal, która zajmuje się dystrybucją tego albumu na terenie naszego kraju. Między innymi zważywszy na to, że według informacji, które zostały podane, gdy muzyka była wprowadzana do asortymentu dyskontu, sprzedaż płyt w Biedronce nie zalicza się do zestawienia sprzedaży płyt OLIS.

Przy okazji jestem ciekaw, jak na taką promocję zareagują sklepy pokroju Empik. Na ten moment w sklepie empik.com widnieje album “neXt” w cenie 19,99 zł. Tyle, że nie jest to digipack, a album mp3. Natomiast zwykła wersja (czyli w plastikowym pudełku, tzw. digipack) jest dostępna w cenie 42,99 zł.

Sama promocja może nie być do końca opłacalna dla wydawcy, ale dla konsumenta jest łakomym kąskiem. Wszak rzadko kiedy można dostać wydawniczą nowość w tak śmiesznej cenie. Tak więc, jeśli ktoś jeszcze nie ma nowego albumu ATB, a chciałby go nabyć, to już wiecie, gdzie się udać.atb-next

O autorze

Avatar autora
Patryk Wojtanowicz editor