Alesso i jego wyjątkowy sposób na podziękowanie za zakup albumu

29 maja 2015

alesso-phone-call-news

Każdy kto śledzi wydarzenia związane z promocją albumów muzycznych wie, że spece od marketingu są wyjątkowo kreatywnymi ludźmi. Można tu wymieniać podstawy jak promocję na wielkich festiwalach, wykorzystanie muzyki w reklamach czy zapraszanie na zamknięte imprezy. Większość z tych zabiegów kończy się wraz z premierą krążka. Wtedy następuje czas na śledzenie słupków sprzedaży i liczenie zarobionych pieniędzy.

Tutaj jednak wyraźnie wybija się Alesso. Ostatnio został wydany jego album o nazwie “Forever”. Może i nie miał on jakiejś oszałamiającej kampanii marketingowej ale utwory bronią się same za siebie. Mimo to na jego Twitterze pojawił się następujący wpis:

“Jeśli zakupiłeś album Forever wyślij nam nazwę miasta w którym mieszkasz i swój numer telefonu” – Alesso

Jak się okazało Alesso postanowił osobiście podziękować fanom za zakup jego płyty. Krótko mówiąc dzwonił na podane numery i osobiście rozmawiał z ludźmi. Jednak są producenci, którzy pamiętają o fanach również po tym jak już wydali pieniądze na ich muzykę. Poniżej możecie przeczytać kilka reakcji z Twittera.

https://twitter.com/alyinho/status/603644746368557056

https://twitter.com/melgalang/status/603646884536709121

Zdjęcie: Harrison Boyce

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.