Alesso – Plany na 2016 rok, nowe utwory, mniej występów

12 Lis 2015

alesso-new-album-main

Myślę, że nikomu nie trzeba przedstawiać producenta i DJ-a kryjącego się pod pseudonimem Alesso. Ten pochodzący ze Szwecji artysta, wychowanek Sebastiana Ingrosso, szturmem wbił się w świat elektronicznej muzyki. Utwory, takie jak “Years”, “Calling” czy “City of Dreams”, na stałe wpisały się w kulturę EDM. Wydana w tym roku płyta “Forever” zawierająca, m.in. “Sweet Escape” i “If It Wasn’t For You”, ugruntowała pozycję 24-latka na rynku i podsumowała jego dotychczasowe osiągnięcia.

Jak się okazuje, Alesso ma na przyszły rok niezwykle ambitne plany. Oficjalnie zapowiedział serię nowych EP, z czego pierwsza ukaże się około 1 stycznia. Dodał, że planuje znacząco ograniczyć ilość występów i zamiast na ilość, postawić na jakość. Póki co wiadomo, że wystąpi na festiwalu Summerburst w Göteborgu (28 maja) i Summerburst w Sztokholmie (11 czerwca).

“Chcę ograniczyć ilość występów na całym świecie w 2016 roku. Chcę się skupić na jakości i uczynić z każdego koncertu coś naprawdę specjalnego. Mam zaplanowane niesamowite show w kilku miejscach. EP-ki pozwolą mi na uchwycenie atmosfery konkretnego rejonu, danego okresu czasu i zamknięciu tego w jednej, muzycznej formie. Dzięki temu z łatwością będę mógł ruszyć naprzód. Mam 24 lata, w tym roku chcę eksperymentować i rozwinąć się jeszcze bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Dotyczy to zarówno mojej muzyki, jak i koncertów. To dobry moment, aby ogłosić, że pierwsze występy odbędą się w Szwecji.” – Alesso

Poniżej możecie zobaczyć oficjalną zapowiedź występu Alesso na Summerburst. W tle słychać krótki fragment utworu, który prawdopodobnie pochodzi z zapowiedzianej EP-ki. Trzymam kciuki za realizację planów Szweda, bo naprawdę stać go na wiele.

https://www.youtube.com/watch?v=H_cHs_e2XSE

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.