Alesso zdradził powód przejścia na komercyjne dźwięki. Po prostu!

27 Lis 2017

alesso-take-my-breath-away-premiera

Przez ostatni rok mogliśmy zauważyć, że Alesso zmienił swój styl prawie o 180 stopni. Szwedzki producent znany z takich utworów, jak: “Calling”, “Years” czy “City Of Dreams”, które po dziś dzień są uznawane za klasyki Progressive House, postanowił spróbować swoich sił w bardziej popowych brzmienia. Pierwszym krokiem w tę stronę było wydanie singla “Heroes”, który mimo ogromnego sukcesu, był wskazów w jakim kierunku zmierza Alesso.

W ostatnim wywiadzie dla amerykańskiego magazynu “Billboard”, został poruszony temat jego zmian muzycznych w ciągu ostatniego roku. Alessandro przejście z EDMu na Pop wytłumaczył tymi słowami:

“Kiedyś produkując muzykę myślałem nad tym, czy sprawdzi się na festiwalu. Teraz próbuje stworzyć coś, co naprawdę czuje, rozumiem przez to, że możesz tego posłuchać zakładając słuchawki w drodze do pracy.” – Alesso

Oprócz tego, Szwed wspomniał, że w planach ma kilka nowych projektów, a jednym z nich może być nowy album.

“Teraz próbuję się skupić na nowym projekcie oraz jeszcze jednym, wcześniejszym. Staram się nie snuć dalszych planów i skupić na aktualnych.” – Alesso

Jeśli miałbym wybierać, którą wersję Alesso bardziej cenię, to zdecydowanie wybrałbym tę za czasów tworzenia Progressive House. Jednakże, go wielkim szacunkiem za odwagę i pewność siebie w tym co robi. Mam nadzieję, że zaskoczy mnie kolejnymi produkcjami i to w tej “nowej odsłonie”.

O autorze

Avatar autora
Maks Klimek editor