Alfa Future People 2015 – Powalający wygląd głównej sceny

5 Paź 2015

alfa-future-people-2015-aftermovie-news

Co roku organizatorzy największych festiwali EDM starają się zaskoczyć publikę designem głównej sceny. Najbardziej popularny jest motyw baśniowego świata, pełnego jaskrawych kolorów i świecących neonów, który możemy zobaczyć między innymi podczas Tomorrowland, Electric Daisy Carnival i Mysteryland. Dzisiejsza technologia pozwala na wykreowanie alternatywnego świata na terenie imprezy. Oświetlenie, lasery, ekrany LCD, rzeźby, budowle, wytwornice dymu, to tylko te najpopularniejsze rozwiązania.

alfa-future-people-2015-main

Ciekawą alternatywą dla baśniowego designu jest futurystyczny klimat, który serwują organizatorzy festiwalu Alfa Future People. Jest to stosunkowo nowa impreza (pierwsza edycja  – 2014 rok), która odbywa się w mieście Niżny Nowogród w Rosji. W tym roku line-up stał na najwyższym poziomie. Do wyboru było sześć scen z czego na głównej wystąpili m.in Deadmau5, Arty, Steve Angello, Knife Party, Nero i wielu innych (pełna lista).

To co wyróżnia ten event na tle innych podobnych, to design głównej sceny. W tym roku projektanci przeszli samych siebie! Ciężko opisać słowami poszczególne elementy konstrukcji, ale na szczęście zdjęcia i filmy poniżej mówią same za siebie. Koniecznie zwróćcie uwagę na otwierającą się szczękę robota, podczas fragmentu występu Knife Party i Dropzone.

1. Fragment występu Knife Party (od 2:55)

2. Cały występ Dropzone

https://www.youtube.com/watch?v=0SJKzr55Bz0

3. Oficjalny aftermovie z tego roku

Alfa Future People: Facebook | WWW | YouTube

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.