Aly & Fila musieli skończyć set z powodu… syna premiera

9 Mar 2016

aly-fila-zouk-news

Niektórzy mówią, że muzyka to jeden z niezbadanych zmysłów. Myślę, że może coś w tym być, szczególnie obserwując, jak wielki wpływ ma ludzki organizm i psychikę. To właśnie dlatego słuchamy muzyki w domu, kupujemy wejściówki na festiwale, albo wybieramy się do klubów. Chcąc nie chcąc, wkraczamy w tę biznesową część sztuki. Jak to zwykle bywa, czasem lokal prowadzony jest przez kogoś kto ma pojęcie co robi, a czasem przez kogoś kto po prostu ma pieniądze.

Koronny przykładem tego drugiego scenariusza jest występ Aly & Fila w klubie “Zouk” w Singapurze. Jakiś czas temu zmienił się właściciel, który ma nieco inne priorytety niż sama muzyka. Streszczając całe zajście: Fila miał zagrać do godziny 3:30, jednak w trakcie seta podszedł do niego człowiek zajmujący się obsługą artystów i oznajmił, że może grać do 4:15  – 4:30. Koło 3:30, Fila został zapytany czy zagra set B2B ze specjalnym gościem, którym okazał się syn premiera. Odpowiedź była prosta: “nie ma mowy”. Niestety, ale kilka minut później Fadi został poproszony o przerwanie występu i ustąpienie miejsca synowi premiera.

Poniżej możecie przeczytać oficjalne oświadczenie Fadi’ego.

“Wspaniała noc nie zakończyła się szczęśliwie:

Przede wszystkim, Zouk w Singapurze był jednym z moich ulubionych klubów, to smutne że mój ostatni występ zakończył się w ten sposób. Zanim zaczniecie czytać moje oświadczenie, proszę pamiętajcie, że nie obwiniam Zouk jako całość, ponieważ pracuje tam mnóstwo wspaniałych ludzi, od inżyniera dźwięku do osoby odpowiedzialnej za wizualizacje itd…

Najlepiej jak przedstawię w punktach wszystkie fakty:

1 – Według kontraktu mój set miał trwać od 1:30 do 3:30.
2 – Nowy właściciel ‘Zouk’ zaprosił ‘VIP-a’ (syn premiera Malezji).
3 – Przybyłem do Zouk o 1:00 i udzieliłem krótkiego wywiadu.
4 – Byden, który pracuje dla Zouk, i który zajmuje się artystami powiedział mi, że mogę grać do samego końca, czyli 4:15 i jeszcze dodatkowe 15 min.
5 – Poszedłem do pokoju dla DJ-ów, gdzie zostałem przedstawiony VIP-owi i nowemu właścicielowi Zouk.
6 – Zacząłem set o 1:40.
7 – O 3:30 podszedł do mnie Byden i zapytał czy zagrałbym set B2B z VIP-em, na co odpowiedziałem: ‘nie ma mowy’.
8 – Kontynuowałem występ, aż po 15 minutach Byden podszedł do mnie i zakomunikował, że mam zakończyć set, ponieważ nowy właściciel chce, aby zagrał VIP (syn premiera).

Tutaj nie było żadnego nieporozumienia! A na dodatek zamiast przeprosić, Zouk zaczął wrzucać beznadziejne oświadczenia i artykuły próbując sobie poradzić z problemem.

Moje rady dla Zouk:

1 – Szanujcie artystów, którzy pomogli Wam zbudować markę. Nie mówię, że ja zbudowałem ich markę, mówię ogólnie. Muszą szanować swoich rezydentów i lokalne talenty i zagranicznych gości.
2 – Spróbujcie zwolnić nowego właściciela 🙂
3 – Zmieńcie zespół od PR-u.
4 – Przyznanie się do błędu to odwaga, ale tego nie zrobiliście.

Zrobiłem to co zrobiłem, aby bronić się jako normalny człowiek, nie jako znany DJ czy coś. Zostałem znieważony i zareagowałem. Nie spodziewałem się, że temat stanie się taki popularny, ale to jest to co nazywam Karmą. Chciałem tylko wytłumaczyć fanom, którzy zapłacili za bilet, dlaczego przerwałem występ i nie zagrałem 3 godzin, tak jak to zwykle czyniłem w tym miejscu.

To tyle!”  – Fadi Wassef aka Fila z Aly & Fila

The start of a great night that didn't end so well:First of all Zouk Singapore has been one of my favorite clubs in the world, so sad that my last time playing there ended this way. Before you go through my statement plz remember that I can't blame Zouk in general as there are a lot of great people working there from audio engineer to VJs etc…. I will make it really easy and clear with a list of facts:1-my contracted set time was 1:30 – 3:302-Zouk's new owner was hosting a "VIP" guest (the Malaysian PM son)3-I arrived at Zouk at 1:00 am and had a quick interview. 4-Byden who works for Zouk and who takes care of the artists and the night in general told me I can play until the end. I can finish 4:15 and then play an extra 15 minutes more.5-I went to the DJ booth they introduced me to the the "VIP Guest" and the new owner of Zouk.6-started my set at 1:40 7-at 3:30 Byden came to me and asked me if I m willing to play back 2 back with that "VIP" guest and my answer was simple:"no way" 8-I continued playing then 15 mins after Byden came to me and he told me that I will have to stop as the new owner wants the "VIP guest" to play. There was no misunderstanding!!! And instead of apologizing, Zouk keeps posting those lame statements and articles trying to get away with it.My advice to Zouk:1-never disrespect artists who helped you build your brand. I m not saying I built their brand, just talking in general. They need to respect their residents and local talents and their international guests.2-try to fire your new owner :)3-fire the PR team4-admitting your mistake is Brave, but you aren't. I did what I did to defend my right as a human being not as a famous DJ or whatever. I was insulted and I reacted. I didn't expect that it would go viral like that, but this is what I call Karma. I just wanted to let our fans who payed money to see me know the reason why I stopped my set and I didn't play the 3 hours like every time I have been there.That's it!Fadi Wassef aka Fila from Aly & Fila

Posted by Aly & Fila on Montag, 7. März 2016

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.