Amsterdam Dance Event 2015 – Możesz mieć przy sobie 5 pigułek ecstasy bez żadnych konsekwencji!

amsterdam-dance-event-narkotyki-news

Amsterdam Dance Event trwa w najlepsze! Pierwszy dzień tego wydarzenia, bez wątpienia można zaliczyć do udanych. W trakcie niezliczonej ilości imprez wystąpiły czołowe gwiazdy elektronicznej muzyki. Ciężko jest ogarnąć rozmiar tego przedsięwzięcia, ale z pewnością każdy znajdzie stream z preferowaną przez siebie muzyką.

Holandia słynie z luźnego podejścia do tematu narkotyków. Władze starają się nie ograniczać obywateli i tym samym każdy może hodować kilka krzaczków marihuany na własny użytek lub skorzystać z usług tzw. coffee shopów. Podobna polityka dotyczy między innymi MDMA, czyli ecstasy. Na terenie Holandii można mieć przy sobie maksymalnie jedną taką pigułkę, jednak wszyscy uczestnicy Amsterdam Dance Event mają podniesiony limit do aż pięciu tabletek! Każdy kto nie przekroczy tej ilości, nie będzie ukarany.

“To dziwne, że jesteśmy tak hojni w w tej kwestii, w Amsterdamie. Uważam, że pięć tabletek to za dużo jak na jedną osobę. Można odczuć działanie już po jednej. Mimo wszystko uważamy, że w ogóle nie powinno się tego zażywać. To niebezpieczne, nie wiadomo co może w sobie zawierać. To jest zabronione.” – Marja Ruigrok, prezes partii VVD

Władze miasta wychodzą z założenia, że takie podejście do sprawy zaowocuje bezpieczniejszą zabawą dla wszystkich fanów ADE. Aby sytuacja nie wymknęła się spod kontroli, na terenie miasta powołane zostały Public Health Service, Drug Advisory Board, ADE i Jellinek, czyli organizacje mające zapewnić opiekę zdrowotną dla wszystkich gości festiwalu.

Czy takie podejście do tematu narkotyków okaże się skuteczne? Tego dowiemy się dopiero po zakończeniu imprezy, kiedy to zaczną spływać dane i statystyki.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.