Armin van Buuren & Jean-Michel Jarre – Stardust | Premiera nowego utworu na Tomorrowland!

22 Lip 2015

armin-van-buuren-jean-michel-jarre-stardust-news

Armin van Buuren i Jean-Michel Jarre, to jedni z tych producentów bez których trudno sobie wyobrazić, jak brzmiałaby teraz elektroniczna muzyka. Na oficjalnym profilu Armina na YouTube, pojawił się film, który przedstawia historię powstania ich nowej produkcji o nazwie “Stardust”.

Okazuje się, że Jean-Michel był jedną z osób, które sprawiły, że Armin zajął się produkcją elektronicznej muzyki. Uważa Jean-Michel’a za artystę, który jest przykładem odważnego eksperymentowania z dźwiękiem, kogoś kto potrafi wykrzesać emocje z elektronicznych urządzeń. Jean-Michel określa Trance jako niezwykle istotny gatunek i ruch w świecie elektronicznej muzyki. Ceni w Arminie wierność swemu stylowi i przyznaje, że jest on najbardziej szanowanym producentem tego gatunku muzycznego.

Obaj artyści chcieli umieścić w utworze cząstkę siebie i tym samym wyraźnie zaznaczyć swój styl. Celem była możliwość usłyszenia każdego z nich. Dla Armina ważne było, aby utwór mógł być grany w jego setach. W innym wypadku musiałby używać remixu lub skomponować specjalną, klubową wersję. “Stardust” jest jednym z 19 utworów, które znajdą się na płycie Jean-Michell Jarre’a o nazwie “E Project”. Premiera krążka przewidziana jest na 16-tego października natomiast “Stardust” będzie dostępne 31-go lipca dla wszystkich, którzy złożyli pre-order albumu. Oprócz tego Armin zapowiedział, że zagra “Stardust” podczas swojego seta na tegorocznym Tomorrowland.

Jean-Michel Jarre “E Project”: https://itunes.apple.com/pl/album/e-project/id1012484745

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.