Armin van Buuren wspiera ekologię. Nowy “Global Oceans Ambassador”!

28 Gru 2019

16 grudnia 2019 roku Armin van Buuren i organizacja WWF połączyli siły, aby zmotywować miliony ludzi na całym świecie do zaprzestania wyrzucania plastikowych odpadów do oceanów. WWF ogłosiła, że Armin jako ambasador Global Oceans, będzie brał udział w kampanii #Beatplastic.

Podróże po Azji skłoniły do refleksji

“W listopadzie, kiedy podróżowałem po Azji Południowo-Wschodniej, odwiedziłem kilka projektów WWF na Bali. Na własne oczy mogłem zobaczyć jak piękne zwierzęta, takie jak żółwie, są dotknięte zanieczyszczeniem plastikiem. Te doświadczenia otworzyły mi oczy i uświadomiły mi, ile pomocy potrzeba” – stwierdził Armin. 

Jego muzyka łączy ludzi na przestrzeni prawie 25 lat. Oprócz tego, że Armin van Buuren jest producentem, jest także ojcem. “Chciałbym dać moim dzieciom, ich dzieciom i innym pokoleniom świat, na który zasługują” – dodaje.

Kampania #Beatplastic sposobem na ratowanie planety

Światowej klasy DJ i organizacja WWF połączyli siły, aby zmobilizować sympatyków i fanów Armina do zaprzestania zanieczyszczania planety tworzywami sztucznymi. Według badań, rocznie do wód oceanów trafia niemal 8 milionów ton plastikowych odpadów

Pierwszym krokiem van Buurena jest prośba do wszystkich fanów o podpisanie się pod petycją mającą na celu wezwanie światowych liderów do stworzenia odpowiedniej dokumentacji. Miałaby to być umowa, wiążąca kraje ONZ do podjęcia konkretnych kroków mających za zadanie powstrzymanie zanieczyszczania planety.

Festiwale ASOT będą bardziej ekologiczne niż dotychczas

Armin van Buuren w swoim newsletterze zapewnia nas, że ze swoim zespołem pracują nad nowym podejściem do festiwali. DJ chce, aby wydarzenia spod szyldu A State Of Trance były bardziej plastic-smart. Co to znaczy? Cóż, najbardziej prawdopodobne jest to, że kubki na piwo w sklepikach na terenie festiwalu już nie będą wykonane z plastiku. A tak na poważnie, jako ambasador Global Oceans, Armin pragnie aby na jego imprezach bardziej inteligentnie wykorzystywano produkty wykonane z plastiku.

A State Of Trance Episode 946 – Year Mix 2019

Czym jest WWF?

WWF, właściwie World Wide Fund for Nature, to międzynarodowa organizacja pozarządowa powstała w 1961 roku. Jej celem jest przede wszystkim przeciwdziałanie degradacji Ziemi i kształtowanie przyszłości w taki sposób, aby człowiek żył w stałej harmonii z przyrodą. Od początku istnienia, organizacja prowadzi zbiórki środków potrzebnych do ochrony środowiska. Jednocześnie WWF realizuje badania i edukuje w celu ratowania najbardziej zagrożonych gatunków i siedlisk na Ziemi.

Źródło: https://wwf.panda.org

Zobacz również:

Armin van Buuren X WWF #beatplastic

O autorze

Avatar autora
Maciej Sienkiewicz editor

Pasję do muzyki odkryłem w wieku 12 lat, słuchając setów z Energy 2000. Dzisiaj interesuję się głównie muzyką trance i całą jej otoczką. Od czasu do czasu sam miksuję muzykę.