ATTLAS wydał swój debiutancki album “Lavender God”. Muzyczna podróż!

4 Lut 2020

Jeff Hartford aka ATTLAS wydał długo wyczekiwany, debiutancki albumLavender God”. Płyta ukazał się nakładem wytwórni mau5trap, której właścicielem jest znany, utalentowany, ale i kontrowersyjny deadmau5. Album składa się z 10 utworów, które zabierają nas w niezwykłą, muzyczną podróż, w której przewodnikiem jest sam autor.

ATTLAS zaliczył udany debiut

Prawdziwy album, to muzyczna opowieść, która rozwija się z każdym kolejny utworem. W tym wypadku, pomimo iż mamy na krążku tylko 10 kawałków, to każdy z nich ma znaczenie. Oprócz samego autora, w jego tworzeniu wzięli również udział MAYLYN, Lamber i Alisa Xayalith z zespołu The Naked And Famous. Całość została utrzymana w filmowej aranżacji, nad którą czuwał Trevor Morris – kompozytor filmowy.

ATTLAS – Shatter

Wszystkie nagrania można opisać jako minimalistycznie. Rozwijają się od małego pomysłu, do punktu emanującego ekstazą. Album jest w dużej mierze instrumentalny, choć zawiera w sobie wokale od wspominanych MAYLYN i Alisy Xayalith. Płyta stawia na emocjonalny, mocny, kinowy i doniosły ton. Debiutancki album ATTLAS zawiera w sobie cząstkę osobowości producenta.

W wywiadzie dla Exron Music, ATTLAS opisał ideę stojącą za albumem “Lavender God”:

„Próbuję dowiedzieć się kim jestem i opowiedzieć swoją historię poprzez muzykę, która dała mi tak wiele i która jest dla mnie domem: miejscem do tworzenia, schronieniem przed burzą i wyrzutnią, która rozpoczęła przygodę mojego życia” – ATTLAS

ATTLAS “Lavender God” już dostępny

Album płynie płynnie od początku do końca, nie próbuje robić za dużo, a każdy utwór trwa dokładnie tyle ile powinien. W dużej mierze melodyjna i instrumentalna płyta, znalazła równowagę między budowaniem napięcia, a jednocześnie utrzymaniem uwagi słuchacza.

Warto poświęcić czas i przesłuchać album “Lavender God” ATTLAS. Z pewnością nie są to kawałki stworzone z myślą o festiwalowym szaleństwie, ale do wieczornych rozmyślań i wyciszenia, jak najbardziej.

Zobacz również:

ATTLAS – Lavender God (album) | Mau5trap

O autorze

Avatar autora
Daniel Szulc editor

Pasjonat elektronicznych brzmień, w wolnych chwilach robi muzykę. "Żaden gatunek jeszcze źle nie wpłynął na moją inspirację i kreatywność".