Audiotricz wydali debiutancki album “A New Dawn”. Hardstyle z gitarą!

2 Lut 2020

“A New Dawn, czyli debiutancki album duetu Audiotricz został zapowiedziany podczas ostatniej edycji Defqon 1, lecz dopiero teraz ujrzał światło dzienne. Twórcy takich hitów, jak „VII”, „Infinite” oraz „United As One” umiejętnie wykorzystuja melodyjne wstawki do swoich utworów. Ich najnowszy krążek, to opowieść o kryzysie, nadziei i… gitarze.

Muzyczny kryzys

Duet Audiotricz rozpoczął karierę w 2013 roku. Już od debiutanckich utworów – “It Could Be”, ,,We Are As One”, „Don’t Hold Back” oraz „Dreamliner”, urzekali wszystkich słuchaczy swoimi oryginalnymi i chwytliwymi melodiami. Dzięki kolejnym solowym produkcjom, takim jak „Inception”, „A Broken Story”, „Alchemy of Hardstyle” oraz „Infinite”, niderlandzki duet zyskiwał coraz większą popularność w świecie muzyki Hardstyle. Następne kolaboracje z Atmozfears („What About Us”, „Handz Up”) oraz Demi Kanon („Fallen Horizon”, “Renegade”) tylko potwierdziły, że artystów czeka rozwój kariery, jednak czas pokazał, że nie obędzie się bez przeszkód.

„Stawaliśmy czoła coraz większym trudnościom podczas tworzenia utworów. W większości nasze pomysły zbytnio się nie podobały i nie miały żadnego sensu. Po jakimś czasie próbowaliśmy wracać do starych, zapisanych projektów, lecz nie przynosiło to żadnych rezultatów. Staliśmy w miejscu” – Audiotricz

Audiotricz & Atmozfears – What About Us (Official Videoclip)

Gitara jako najważniejszy element

Léon, jeden z członków zespołu jest utalentowanym gitarzystą. To właśnie dzięki niemu utwory duetu nabrały nowego kształtu, który charakteryzuje obecność gitary akustycznej. Pasja Léona dała zastrzyk energii i spowodowała powrót producentów do studia muzycznego. Artyści w kolejnych miesiącach wspólnie się motywowali oraz inspirowali. Okresem przełomowym był rok 2019, kiedy duet wystąpił razem z E-Life na głównej scenie Defqon 1. prezentując swój najnowszy projekt zatytułowany „The Next Chapter”. W trakcie seta artyści zaprezentowali premierowe utwory, a występ został okraszony wieloma pięknymi elementami gitarowymi. Oprócz pokazania światu umiejętności Léona, Kenneth czyli drugi z członków duetu, oznajmił wszystkim zgromadzonym, że planują wydać swój debiutancki album. Po paru miesiącach oczekiwania nareszcie udało się spełnić obietnicę.

Audiotricz: The Next Chapter | Defqon.1 Weekend Festival 2019

Audiotricz “A New Dawn”

Debiutancki album Audiotricz jest pierwszym krążkiem po połączeniu dwóch labeli Spirit of Hardstyle oraz Art of Creation. Zawiera trzynaście produkcji, a wśród nich znajdują się utwory z gatunków Happy Hardcore oraz Raw Hardstyle. W wielu kawałkach można usłyszeć elementy gitarowe, z których słynie duet. Nie sposób pomylić tę płytę z żadną inną.

Jeśli chcecie wybrać się na wydarzenia z muzyką Hard wraz z innymi miłośnikami tych brzmień, to mam dobrą wiadomość! Polska firma HardTripy organizuje wyjazdy na m.in. Defqon.1, QAPITAL czy też Decibel. Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://bit.ly/HardTripy

Audiotricz “A New Dawn” – pełna tracklista: 

 • Shamed (Interlude) 
 • Shamed 
 • Distance (feat. Nino Lucarelli) 
 • Let There Be Light (Code Black Remix) 
 • Supersonic (& E-Life) 
 • Renegade (& Demi Kanon) 
 • Skywards (feat. Michael Jo) 
 • Don’t Say Goodbye (featAloma Steele) 
 • A New Dawn (Interlude) 
 • Different (& E-Life) 
 • Way Of The Wicked (& Atmozfears) 
 • Energy (& Darren Styles) 
 • Alchemy Of Hardstyle (Ecstatic Remix) 

Zobacz również:

Audiotricz – “A New Dawn”

O autorze

Avatar autora
Adrian Cichy editor

Hardstyle - to moje życie. Od ponad 12 lat jestem miłośnikiem, fanatykiem cięższych brzmień. Obecnie nie wyobrażam sobie życia bez tej muzyki.