Avicii jest szóstą najszybciej rozwijającą się marką w Europie

27 Lut 2016

avicii-marka-news

Już od dłuższego czasu muzyka elektroniczna przestała być undergroundowym tematem, który interesuje tylko garstkę ludzi. Producenci i DJ-e, którzy kiedyś grali w małych klubach przed garstką ludzi, teraz występują na olbrzymich festiwalach, który frekwencja sięga grubo ponad 100 000. Jak wiemy, z popularnością wiążą się pieniądze, a im więcej mamy fanów, tym więcej jesteśmy warci (z marketingowego punktu widzenia). W momencie, gdy zarobki stają się naprawdę duże, pojawiają się firmy, które oferują pomoc w pomnażaniu majątku. Jednym ze sposób są przeróżne inwestycje, jak np. własny hotel, klub, wytwórnia muzyczna, albo luksusowe gadżety.

Jak się okazuje, jedną z najlepiej rozwijających się marek w Europie jest nie kto inny, jak Avicii! Przy popularności jaką cieszy się ten producent, nie powinno dziwić, że aktualnie współpracuje on ze sztabem ludzi, a jego alias nie jest związany tylko i wyłącznie z muzyką. Od 2014 jego wartość wzrosła o 1,905% i aktualnie szacuje się ją na około 7,6 miliona euro, co oznacza 6 pozycję w rankingu.

Jak to możliwe? Przede wszystkim jest to efekt ciężkiej pracy całego zespołu, jak i samego Avicii’ego. Oprócz premier kolejnych piosenek, które stały się radiowym hitami, podjęli oni również inne, nie mniej spektakularne inicjatywy. Jedną z nich była dekoracja hotelu SLS w Miami, który stał się świątynią szwedzkiego producenta. Co prawda, cena standardowego pokoju wynosiła 800$, ale w pakiecie była paczka gadżetów, więc prawdopodobnie opłacało się tyle zapłacić. Niedaleko hotelu znajdował się również sklep pełen rzeczy z logiem Avicii’ego, w tym, z tak przyozdobionymi prezerwatywami. Jak widać, te i inne zabiegi okazały się niezwykle skuteczne.

avicii-hotel-2014

avicii-sklep

Źródła: inc.com | thump.vice.com

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.