Kygo i Sandro Cavazza uczcili pamięć Avicii. Premiera “Forever Yours”!

24 Sty 2020

To niesamowite, jaki wpływ na życie ludzie ma twórczość Tima Berglinga znanego wszystkim, jako Avicii. Mimo iż nie ma go wśród nas, to nadal cały czas wspominamy jego osobę i jego twórczość. Oprócz utworów, które ukazały się za życia Tima, miał on również wiele rozpoczętych projektów. Jednym z nich jest kawałek ze szwedzkim wokalistą Sandro Cavazza, który został ukończony prze Kygo. To właśnie dziś ukazał się utwór “Forever Yours”.

Avicii był idolem Kygo

Nie jest tajemnicą, że Avicii był dla Kygo ogromną, muzyczną inspiracją. Obu producentów łączą lekkie, wpadające w ucho melodie, których nie sposób nie nucić. To właśnie dlatego Kyrre zaangażował się w proces ukończenia jednego z projektów Tima.

Jednym z moich największych marzeń była praca z Timem w studiu. Ale niestety my nigdy, no wiesz, nie doszło do tego. Kiedy więc on (Sandro) przysłał mi tę piosenkę, poczułem że to jedyna możliwa forma współpracy z Timem” – Kygo

Słowa te potwierdził Sandro Cavazza, który jednocześnie podkreślił, że cały projekt został zrealizowany we współpracy z rodziną Tima. Dochód ze sprzedaży utworu zostanie przekazany na organizację non-profit Tim Bergling Foundation.

“Ta wersja ‘Forever Yours’, to hołd dla Tima, którym ja i Kygo przekazaliśmy jak wiele dla nas znaczył. Muzyka, którą razem stworzyliśmy, zmieniła moje życie i sposób w jaki postrzegam muzykę. Był dla Kygo największym idolem i największą inspiracją, dzięki temu była możliwa nasza współpraca.

Wydajemy tę piosenkę wraz z rodziną Tima, a dochód z utworu zostanie przekazany organizacji non-profit ‘Tim Bergling Foundation’, która pomaga organizacjom walczącym z problemami natury psychicznej, samobójstwami, która wspiera edukację, ochronę dzikiej przyrody i inne rzeczy, którymi interesował się Tim.” – Sandro Cavazza

Okładka “Forever Yours” to mapa ze znacznikami, której punkty reprezentują przystanki trasy koncertowej “Crowning of Prince Liam Tour”. Utwór został napisany właśnie podczas tej trasy, które początkiem było Los Angeles, a końcem występ na Ultra Music Festival 2016 w Miami. Liam to imię psa, którego Avicii zabrał ze sobą w tę podróż. Sandro Cavazza również brał udział w tej trasie koncertowej i to właśnie wtedy powstał zarys ich wspólnego utworu.

Avicii, Kygo i Sandro Cavazza

Wielu fanów pamięta “Forever Yours”, jako legendarne ID, które Avicii zagrał po raz pierwszy na UMF w 2016 roku. Niestety, utwór nie został ukończony przez oryginalnych twórców, ale nie został też zapominany. 

Zapowiedź “The Story Of Forever Yours” – Kygo, Avicii, Sandro Cavazza

„Podczas trasy po Stanach Zjednoczonych w 2016 roku, Sandro Cavazza zagrał Timowi wczesną wersję utworu ‘Forever Yours’. Będąc w drodze na występ Avicii na Ultra w Miami, Tim natychmiast zaczął nad nim pracować, będąc jeszcze w autobusie, a następnie zagrał demo podczas festiwalu. Piosenka nigdy nie została ukończona ani wydana za życia Tima, ale teraz Kygo i Sandro wspólnie stworzyli swoją wersję ku jego pamięci.” – opis ze strony pre-save “Forever Yours”

Już dziś możemy przesłuchać współczesną interpretację pierwotnej wersji, za którą odpowiadają Kygo i Sandro Cavazza. Na stronie pre-save poświęconej utworowi, udostępniono historię opowiadającą o początkach tego dzieła, za które tak naprawdę odpowiada trzech artystów. Tymczasem pozostawiam Was z finalną wersją “Forever Yours”.

Zobacz również:

Kygo, Avicii, Sandro Cavazza – Forever Yours (Avicii Tribute)

O autorze

Avatar autora
Daniel Szulc editor

Pasjonat elektronicznych brzmień, w wolnych chwilach robi muzykę. "Żaden gatunek jeszcze źle nie wpłynął na moją inspirację i kreatywność".