Avicii pośmiertne otrzymał dwie nagrody GRAMMIS za album “TIM”

11 Lut 2020

Wydany w 2019 roku, pośmiertny album Avicii o wymownej nazwie “TIM”, doczekał się dwóch nagród. Podczas gali GRAMMIS, czyli szwedzkiego odpowiednika GRAMMYS, ojciec Tima jak i cały zespół pracujący nad płytą, odebrał dwie statuetki. Radość Klasa mówi sama za siebie.

“TIM” z dwiema nagrodami Grammis

Wydany w czerwcu 2019 roku album “TIM” jest zbiorem muzycznych projektów Avicii, nad którymi pracował przed śmiercią. Zbierając wszystkie dostępne dane i kopie pracy Tima, współpracującym z nim artyści i jednocześnie bliscy znajomi, postanowili ukończyć to co zaczął Avicii. Pracę tę podjęli wyjątkowo utalentowani i doświadczeni artyści, których celem było możliwie jak najwierniejsze oddanie wizji tragicznie zmarłego autora.

Ich wysiłek nie poszedł na marne, bo składający się z 12 utwór album “TIM” spotkał się z uznaniem fanów. Został również doceniony podczas gali GRAMMIS, gdzie kawałek “SOS” z udziałem Aloe Blacc został uznany za najlepszy utwór roku, cały krążek “TIM” za najlepszy album roku.

Komentarz członka zespołu po gali GRAMMIS

Jednym z członków zespołu jest Carl Falk, który zamieścił na Instagramie krótkie wideo, ukazujące radość Klasa Berglinga, czyli ojca Avicii.

“Gratulacje dla całego zespołu za otrzymanie dwóch szwedzkich Grammys za album ‘TIM’. Wszyscy bardzo ciężko pracowaliśmy i uśmiech Klasa (ojca Avicii – przyp. red.) mówił wszystko. Dobra robota.” – Carl Falk

Carl postanowił również odnieść się do swojej przemowy, którą wygłosił podczas gali GRAMMIS. Podkreślił w niej, jak ważna jest rozmowa o zaburzeniach psychiczny oraz wypunktował kilka zagrożeń i problemów, z którymi mierzą się wszyscy artyści.

“Jeszcze jedno zdjęcie z Grammis 2020 z Klasem, ojcem Tima. Wczoraj skorzystałem z okazji i podczas krótkiej przemowy podkreśliłem, jak ważna w dzisiejszych czasach jest rozmowa o zaburzeniach psychicznych oraz że jako artysta, producent, tekściarz trzeba się mierzyć z dużą ilością stresu, lęku o wyniki i wypalenia. Wszyscy uwielbiamy tę jedną godzinę więcej w studiu, aby wyrobić się przed deadlinem, albo ten jeden dodatkowy występ, gdy naprawdę potrzebujemy odpoczynku. Słabą stroną bycie wiecznie silnym jest to, że nikt nie pyta czy dobrze się czujesz.” – Carl Falk

Zobacz również:

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.