Avicii “Stories” – BBC Worldwide wykupiło prawa do filmu dokumentalnego

2 Kwi 2016

avicii-stories-megamix-news

Kultura związana z muzyką elektroniczną przeżywa teraz swój rozkwit. Mamy to szczęście, że możemy obserwować, jak coś co niegdyś dotyczyło wąskiej grupy ludzi, staje się globalnym trendem. Oczywiście są tego plusy i minusy, jednak możliwość wspólnego przeżywania muzycznych doznań jest bezcenna. Za wszystkim stoją ludzie i tak też jest w tym przypadku. To dzięki producentom muzycznym możemy co poniedziałek słuchać nowych hitów.

Jedną z wyróżniających się postaci jest niewątpliwie Avicii. Odniósł on ogromy sukces stając się jedną z najpopularniejszych gwiazd EDM. Postawił na mieszankę komercyjnych brzmień z elektronicznym zacięciem i w ten sposób stworzył niezwykle chwytliwą mieszankę, która regularnie podbijała listy przebojów. Jakiś czas temu Avicii postanowił ogłosić, że ten rok jest ostatnim rokiem, kiedy będziemy mogli go zobaczyć na scenie. Postanowił oddać się innym pasjom, odpocząć i zająć się życiem prywatnym. Co prawda dodał, że nadal będzie przemawiał poprzez muzykę, jednak wiadomo co to dokładnie oznacza.

Jakby nie patrzeć, jest to wspaniały moment, aby jeszcze trochę podsycić zainteresowanie szwedzkim producentem i wykorzystać okazję do promocji. W ten sposób zrodziła się koncepcja filmu dokumentalnego o Avicii’m. Prawa do jego realizacji wykupiła stacja BBC Worldwide. Film będzie nosił nazwę “Stories”, a za jego reżyserię odpowiada Levan Tsikurishvili. Dokument ma ukazać życie gwiazdy od wydania albumu “True” do czasów obecnych. Zgodnie z zapowiedzią, mają być ukazane zarówno te dobre, jak i złe chwile, wliczając w to problemy zdrowotne z 2014 roku. Projekt ma zostać ukończony jeszcze w tym roku.

Źródło: bbc.co.uk

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.