Avicii: “EDM zaczął się wypalać, kiedy pieniądze stały się najważniejsze”

19 Wrz 2017

avicii-the-flying-dutch-news

Nie sposób nie zauważyć, chociażby na naszej stronie, że Avicii powrócił do żywych. Zapowiedź filmu dokumentalnego, EP-ka z hitowym singlem “Without You” – to informacje, dzięki którym jednoznacznie można określić, że Tim Bergling jest na fali.

Tym razem jest o nim głośno za sprawą wywiadu udzielonego dla czasopisma “Rolling Stone”, w którym zostało poruszonych wiele naprawdę interesujących tematów.

Producent powiedział chociażby o chęci dalszej współpracy z Madonną. Problem w tym, że artyści nie byli w stanie dograć się czasowo – Tim był po prostu bardzo zapracowany i zajęty koncertami.

Oprócz tego, padł temat podobieństw w zachowaniu Avicii’ego i zespołu The Beatles. Tutaj warto przypomnieć, że Avicii zawiesił karierę DJ-a, między innymi z powodu zmęczenia ciągłym życiem, polegającym na imprezowaniu.

“Oglądałem film dokumentalny o The Beatles i w wielu momentach odnosiłem wrażenie w stylu ‘O, nie tylko ja tak miałem’. Jedyną rzeczą powstrzymującą mnie od zawieszenia DJ-skiej kariery było to, że czułem się dziwnie – ‘Czemu nie mogę robić tego jak ci wszyscy inni DJ-e?’. Ale zdałem sobie sprawę z tego, że wielu DJ-ów, będących szczęśliwymi i podekscytowanymi na scenie, ma takie same odczucia, jak ja.” – Avicii

Poruszona została także kwestia odejścia Tima z aktywnego życia na scenie EDM w czasie, kiedy ten przemysł miał swoje tłuste lata. Odpowiedź – przynajmniej według mnie – jest bardzo celnym spostrzeżeniem.

“EDM zaczął się wypalać jakieś cztery, pięć czy sześć lat temu, kiedy pieniądze stały się najważniejsze. Od tego momentu zacząłem mentalnie odcinać się od tego rynku. Teraz, gdy mam więcej czasu na pracę w studiu, nauczyłem się wiele o innych gatunkach. To jest to, co kocham najbardziej.” – Avicii

Całość wywiadu (w języku angielskim) dostępna jest tutaj.

O autorze

Avatar autora
Patryk Wojtanowicz editor