Axwell Λ Ingrosso bronią swojego stylu

3 Kwi 2015

axwell-ingrosso-nyt-main

W wywiadzie dla New York Times, znani producenci Axwell i Ingrosso rozmawiali o ich stylu bycia, Swedish House Mafii oraz muzyce jaką aktualnie produkują jako duo.

SHM, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie elektronicznej muzyki. Nic więc dziwnego, że mimo iż od jej rozpadu minęły 2 lata, to temat powraca jak bumerang. W wywiadzie dla NYT również został poruszony ten wątek. Ingrosso wyznał, że całe trio nie przywiązywało się zbytnio do całego projektu.

“Tak naprawdę nigdy zbytnio nie przywiązywaliśmy się do Swedish House Mafii” – Sebastian Ingrosso

Axwell dodał, że była to wielka przygoda ale już się skończyła. Wydając jeden utwór na rok nie można utrzymać popularności nawet będąc taką marką jak SHM.

“Dokonaliśmy wielkiego osiągnięcia ale to już skończone (SHM)” – Axwell

Następnie temat zszedł na ich obecny projekt, czyli Axwell Λ Ingrosso. Padło oskarżenie, że część fanów posądza ich o komercjalizację muzyki jaką produkują.

“Undergroundowa muzyka – w możliwie najprzyjemniejszej formie – to amatorka” – Axwell

“Oczywiście nie oczekujemy, że wielbiciele głębokiego techno docenią naszą muzykę. To totalnie zrozumiałe.” – Ingrosso

Od siebie dodam, że jeśli dla kogoś twórczość Axwell Λ Ingrosso, to komercyjna muzyka, to jak nazwać twórczość (przykładowo) VINAI? Śledzę poczynania A&I, bo według mnie muzyka którą tworzą jest w pełni wartościowa. Ma ona określony target ale przecież o to w tym wszystkim chodzi. Komercjalizacja oznacz tworzenie czegoś tylko po to aby się sprzedało pomijając własne zdanie czy emocje. Czy ich utwory takie właśnie są? Puste i bez przekazu? To już oceńcie sami 🙂

Zdjęcie: news.beatport.com | Źródło: nytimes.com

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.