Axwell Λ Ingrosso – Fala krytyki po wywiadzie dla NYT

6 Kwi 2015

axwell-ingrosso-sprostowanie-main

Po ostatnim wywiadzie dla New York Times, Axwell i Ingrosso stali się tematem numer jeden większości undergroundowych producentów. Twitter pękał w szwach od słów oburzenia i złości. Wszystko za sprawą wyrwanego z kontekstu i zacytowanego w artykule zdania Ingrosso.

„Undergroundowa muzyka – w możliwie najprzyjemniejszej formie – to amatorka” – Sebastian Ingrosso

Sprawę negatywnie skomentowały takie osobistości jak Sasha, Airwave czy John 00 Fleming. W związku z tym, że nieporozumienie zaczynało rosnąć do rangi do której nie powinno, Axwell postanowił napisać wyjaśnienie.

“Słuchajcie! Liczba negatywnych komentarzy jakie otrzymaliśmy przez okres komercyjnej twórczości, była na rekordowym poziomie. I wtedy raczej pozytywny cytat o ‘naszej’ undergroundowej muzyce został wyrwany z kontekstu. Potępiamy undergroundową muzykę jako całość i sabotujemy to skąd pochodzimy? Serio? Odpowiadaliśmy tylko na pytanie – więc co myślicie o tych wszystkich undergroundowych osobach karcących innych jak oni sami, za przejście do mainstreamu w przeciwieństwie do naszej wcześniejszej twórczości… Odpowiedzieliśmy z naszego punktu widzenia – undergroundowa muzyka, czyli tak jak ludzie nazywali nasze pierwsze wydania i które dla nas były amatorskim etapem – amatorskim, czyli sposób w jakim przetłumaczyliśmy to z Angielskiego na Szwedzki, że próbowaliśmy różnych rzeczy, jak hobby, jak ukochane hobby, szczęśliwy okres, po jakimś czasie zaczęliśmy dostawać się do mainstreamu razem z muzyką, która zaczynała odnosić coraz większe sukcesy. Być może to mainstreamowa publiczność zaczęła słuchać naszej muzyki i w ten sposób wyciągnęła ją z undergroundu. Chcieliśmy wyraźnie zaznaczyć, że jeśli ludzie lubią nasza muzykę to fajnie, jeśli nie to nie problemu. Tu chodziło tylko o nasze własne wydania, nie o inne gatunki czy artystów. Nie mamy nic złego do powiedzenia o kimkolwiek innym. To jest dla nas szczęśliwy okres w życiu. W każdym razie kochamy każdą formę muzyki, underground i mainstream. Jeśli wiesz cokolwiek o nas, to zdajesz sobie sprawę że spłaciliśmy nasz dług wobec undergroundu z nawiązką. Potępianie i obrażanie miejsca z którego się wywodzimy jest dla nas niedorzeczne. To jest trochę przygnębiające widzieć ludzi, którzy szukają tylko czegoś negatywnego na czym mogliby się skupić – gdzie w rzeczywistości nie ma nic złego nie miało miejsca”

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.