Axwell /\ Ingrosso skopiowali polskiego producenta?

12 Sty 2016

paff-axwell-ingrosso-plagiat-news

Raz po raz słyszmy o kolejnych aferach związanych z plagiatem. Przypomnę tutaj wpisy o “Blurred Lines” Pharrella Williamsa oraz o “I Remeber” Deadmau5-a, czyli ostatnich tego typu wpisach na stronie. Jest to niezwykle kontrowersyjny temat, który wzbudza wiele emocji i często trudno zająć jednoznaczne stanowisko. Większość spraw kończy się w sądzie, gdzie zapada ostateczna decyzja co do ewentualnego odszkodowania.

Tym razem w aferę zamieszany jest znany duet Axwell /\ Ingrosso oraz polski producent P.A.F.F. Okazuje się, że wydany ostatnio utwór “Dream Bigger” (2016) od Szwedów, przypomina remix P.A.F.F-a “Both” (2013). Wyraźnie słychać, że w obu przypadkach artyści inspirowali się twórczością Daft Punk, jednak jak to możliwe, że te dwie piosenki są aż tak do siebie podobne? Poniżej możecie przesłuchać porównanie przygotowane przez EDM Machine oraz oddzielnie całe utwory. Co o tym myślicie?

Ax ^ Ingrosso vs P.A.F.F.

P.A.F.F. Is well known for his collaborations with Major Lazer or Scooter. We found this video today 🙂

Posted by EDM Machine on 11 stycznia 2016

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.