Axwell wypowiedział się na tematu powrotu Swedish House Mafii

19 Lis 2015

shm-umf-2013-end-min

Swedish House Mafia… Te trzy słowa niosą ze sobą olbrzymi przekaz emocjonalny i budzą wspaniałe muzyczne wspomnienia. Axwell, Sebastian Ingrosso i Steve Angello, stworzyli zespół, który podbił swoją twórczością cały świat. W ciągu trzech lat skomponowali wiele hitów, jak “One”, “Don’t You Worry Child” czy “Save The World”. Mimo, że w 2013 roku, grupa oficjalnie zakończyła swoją działalność, to nie ustają plotki o ponownym połączeniu sił tych trzech producentów. Przez dłuższy czas nie pojawiały się żadne nowe informacje na ten temat i sprawa trochę przycichła, jednak wypowiedź Axwella w audycji Zane Lowe na antenie Beats 1, na nowo rozpoczęła spekulacje.

“Myślimy o tym cały czas, co straciliśmy, co zrobiliśmy, co osiągnęliśmy i w ogóle… Myślimy o tym, jakby to było znów zrobić coś razem, ale to czas pokaże co z tego będzie. Mamy szczęście, że możemy być na topie i to przez tak długi okres, dzięki temu możemy robić dokładnie to co chcemy, to jest błogosławieństwo. Ta piosenka, którą przed chwilą usłyszeliśmy, powstała bez namysłu, bez potrzeb, bez niczego innego, chodzi tylko muzykę. Kto wie co się stanie w przyszłości, być może znowu zejdziemy się jako Swedish House Mafia… kto wie!” – Axwell

I w ten sposób na nowo ożyły plotki związane z powrotem Swedish House Mafii. Słowa Axwella nie są w żaden sposób zobowiązujące i odnoszą się do generalnej postawy “czas pokaże”, ale jak łatwo się domyśleć, fani ułożą sobie na tej podstawie własną historię. Jego wypowiedź możecie przesłuchać poniżej.

Piosenka, o której mówi Axwell, to jego nowy utwór o nazwie “Waiting For So Long (Gloria)”. Zgodnie z tym co powiedział w wywiadzie, dedykuje ją swojej żonie, która wykazuje się wobec niego olbrzymią cierpliwością. Dodał, że według niego, najcenniejszą rzeczą jaką możemy dać drugiemu człowiekowi jest czas. Tworzenie muzyki zajmuje mu dużo czasu, więc uznał to za idealny prezent. Poniżej możecie przesłuchać omawiany kawałek.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.