Back & Forth, Hala Arena Poznań – Krótka relacja z imprezy

25 Lis 2015

back-forth-podsumowanie-news

21 listopada, w hali Arena Poznań, odbyła się impreza “Back & Forth” organizowana przez Euforia Festivals. Jest to wydarzenie poświęcone muzyce Trance, gdzie główny nacisk kładziony jest na atmosferę i dobrą muzykę. W tym roku wystąpili, m.in. John O’Callaghan, Giuseppe Ottaviani oraz RAM, który tym samym promował swój album “Forever Love”. Wszyscy artyści zagrali na światowym poziomie. Można było usłyszeć nowe kawałki, jak i klasyki. Szczególnie ciekawy był występ RAM-a, który puścił m.in. “Man On The Run” i “Traffic”. Powrót do takich brzmień, to przyjemność sama w sobie.

Frekwencja dopisała mimo, że hala nie pękała w szwach. Każdy miał kawałek miejsca do tańczenia i nie było ścisku. Podczas seta RAM-a zrobiło się troszkę ciaśniej, ale nadal można było się komfortowo bawić. Praktycznie wszyscy uczestnicy festiwalu przebywali na płycie. Łatwo można było dostrzec, że goście imprezy, to nie są przypadkowe osoby. Każdy wiedział jaka będzie grana muzyka i świetnie się bawili. Momentami można było poczuć wręcz rodzinną atmosferę.

Od strony technicznej, pojawiały się opinie o dudniącym basie podczas seta RAM-a. Organizatorzy przyjęli tę informację i obiecali poprawić ten aspekt. Wizualizacje zawierały lasery i ekrany LED. Skromnie, ale solidnie.

Nie mógłbym nie wspomnieć o spotkaniu “Trance Family”, które odbyło się przed imprezą, w jednej z pizzeri niedaleko hali. Wbrew pozorom nie było tłumów i można było spokojnie usiąść przy piwie, porozmawiać z RAM-em, zdobyć autograf i zrobić wspólną fotkę. Później dołączył również John O’Callaghan, co jeszcze wzbogaciło całe spotkanie.

Cieszę się, że są w Polsce ludzie, którzy mają wizję i z pasją organizują tego typu wydarzenia. Wyobrażam sobie ile pracy wymaga zrealizowanie takiego projektu, więc mam tym większy szacunek, że impreza się udała. Myślę, że gdyby “Back & Forth” odbyło się w innym terminie, to hala by pękała w szwach. Niestety, ale część fanów muzyki Trance, wyjechała do Pragi na “Transmission”. Mimo wszystko uznaję festiwal za udany i liczę, że w przyszłym roku ponownie zawita w poznańskiej Arenie.

Warto również przeczytać podsumowanie przygotowane przez samych organizatorów.

“I edycja Back & Forth przeszła do historii. Jak zwykle przeczytaliśmy wszystkie Wasze opinie po imprezie i chcielibyśmy się do nich odnieść. Pojawiają się komentarze odnośnie nagłośnienia – nie przejdziemy obok Waszych opinii, nagłośnienie to podstawa i ta sprawa zostanie naprawiona w trybie natychmiastowym!

Kwestia muzyczna – dobierając artystów do line upu kierujemy się ich dorobkiem muzycznym, posiłkujemy się Waszymi opiniami, naszymi doświadczeniami i czasami różnymi setami pobranymi z sieci. Na szczęście tutaj w większości wg Wasz było dobrze i to nas cieszy.
Scena – bez większych minusów z Waszej strony, jednakże tutaj również w przyszłości pojawią się diametralne zmiany.

Frekwencja – zastanawiają nas komentarze o słabej frekwencji ba, o hali świecącej pustkami. Nie wiemy jak się do tego odnieść. Co prawda odbiegała ona od tej sierpniowej z Boszkowa, ale dla nas jak najbardziej na plus.

Brak Junior Jacka – otrzymaliśmy zdawkową informację, iż Junior Jack nie pojawił się w samolocie, wciąż czekamy na wyjaśnienia. Oczywiście dopełniliśmy wszelkich formalności: wynagrodzenie zapłacone z góry, loty opłacone, wszelkie formularze wypełnione i dostarczone na czas.

Dziękujemy za wszelkie słowa otuchy oraz pochwały. Cieszy nas to, że większość opinii jest pozytywnych, a to co zostało wytknięte zostanie w przyszłości naprawione.

W lutym czeka nas nie lada wyzwanie – Tranceformations with Markus Schulz. Zrobimy wszystko, żeby był to przełom w naszej działalności. Chcemy pokazać całej Polsce na co nas stać. Prawda jest też taka, że mamy do spełnienia Rider, który nie dość, że mamy zamiar spełnić, to jeszcze go przeskoczyć.

W trakcie przygotowania są fotogalerie oraz sety (przynajmniej niektóre będą mogły się pojawić). Dziękujemy za obecność i wspaniały klimat, jaki stworzyliście. Dzięki takim fanatykom jak Wy, dj-e na całym świecie dostają gęsiej skórki na samą myśl o wizycie w Polsce.
Pamiętajcie, iż w niedzielę 22 listopada na WWW.wlotki.pl ruszyła II limitowana pula biletów na Tranceformations.

P.S. Podziękowania dla DJ-a Alexa, który zawsze robi więcej niż musi.”

Więcej informacji na temat imprezy “Tranceformations with Markus Schulz” znajdziecie tutaj: http://euforiafestivals.pl/tranceformations/

[Best_Wordpress_Gallery id=”4″ gal_title=”Back & Forth”]

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.