Beatport ma powody do zadowolenia. Statystyki sprzedaży idą w górę!

31 maja 2017

beatportnewgenres
Beatport ma ogromny wpływ na branżę muzyki elektronicznej. Można powiedzieć, że jest integralnym elementem EDM. To kawałki z TOP 10 kreują trendy na najbliższe miesiące, a także dają producentom jeszcze większy rozgłos. Jak podaje raport International Music Summit, sklep ten ma powody do zadowolenia!

W tym podsumowaniu, w okresie od 1. kwartału 2016 do 1. kwartału 2017, możemy dowiedzieć się, że o 14% wzrosła ilość odwiedzających portal, porównując do zeszłego roku. Zarejestrowanych użytkowników przybyło o 7%, a sprzedaż kawałków wzrosła o 4%.


Najchętniej kupowanym gatunkiem jest Techno, na drugim miejscu Tech House, ostatnie miejsce podium okupuje House. Największy wzrost zanotował Trance, co nie jest zaskoczeniem, gdyż ostatnimi czasy możemy zaobserwować wzrost premier w tym gatunku. Coraz mniej rozchwytywane jest zaś Electro House. Dane zostały zebrane z przedziału czasowego od 2015 do 2. kwartału 2017 roku.

Mimo, że streaming jest coraz popularniejszy, to jednak nie zabija on sprzedaży utworów. To wspaniała informacja, która pokazuje, że muzyka elektroniczna ma się jeszcze lepiej!

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.