Beatport wprowadza nowe gatunki muzyczne! Przełom?

23 Wrz 2016

beatport-gatunki-news
Beatport to jeden z największych serwisów zajmujących się cyfrową sprzedażą muzyki elektronicznej. Prowadzi on, m.in. notowanie 100 najlepiej sprzedających się utworów. Jest to niezwykle ważny wskaźnik. Głównie dla mniej znanych producentów, którzy dzięki temu mają szansę zaistnieć i ugruntować swoją pozycję w świecie muzyki elektronicznej. Każda wydana piosenka jest przydzielona do poszczególnych gatunków, jednak – jak wszyscy dobrze wiedzą – ciągle pojawiają się nowe podgatunki EDM, a sam Beatport przez długi czas nic z tym nie robił. Tym samym mylnie przydzielając Big Room do gatunku Electro House, czy istniejący dopiero od 2 lat Future House do kategorii House.

Właściciele Beatport postanowili w końcu to poprawić wprowadzając do swojej oferty kolejne gatunki, jak wspomniany wcześniej Big Room oraz Future House. Jak to się mówi znane polskie przysłowie – “Lepiej późno niż wcale”. Pozwoli to poprawnie określić konkretny gatunek utworu nie wprowadzając przy tym w błąd nowych słuchaczy EDM. Warto jednak wspomnieć, że mogłyby pojawić się również takie podgatunki, jak np. Bass House czy Fidget, które są przypisywane do kategorii Electro House.

Wreszcie nie będziemy się frustrować widząc skrajnie różne utwory przypisane do jednej kategorii. Z pewnością pomoże to w selekcji kawałków do zakupu. Oby tak dalej!

O autorze

Avatar autora
Krzysiek Brodowski editor