Blinders zagra na Sziget Festival 2016!

9 Cze 2016

Blinders zagra na Sziget Festival
Co roku, w stolicy Węgier – Budapeszcie, na początku sierpnia odbywa się Sziget Festival. W ciągu 7 dni pojawia się tam wielu światowej sławy wykonawców, wokalistów czy producentów muzycznych, ale oprócz atrakcji muzycznych, przewidzianych jest także wiele imprez kulturalnych. Bogaty i wszechstronny line-up przyciąga sporą publiczność. W ubiegłym roku na festiwalu bawiło się 441 tysięcy ludzi! Tym bardziej cieszy fakt, że Blinders zagra na Sziget Festival.

W tym roku, w dniach 10-16 sierpnia, odbędzie się już 24. edycja tego wydarzenia, podczas którego wystąpi kilkuset wykonawców, między innymi Rihanna, The Chemical Brothers, Die Antwoord, Afrojack, Muse, Jess Glynne, Dyro, Sia, M83, David Guetta, Years & Years, Zedd, Tinie Tempah, Bastille, Nicky Romero, Kodaline, Dillon Francis, John Newman,  Hardwell i jeszcze wielu innych.

W poprzednich latach występowały tam także polscy artyści, m.in. Brodka czy Kumka Olik. Natomiast w tym roku będą aż dwa polskie akcenty. Pierwszy z nich jest sporym zaskoczeniem, bo okazuje się, że Blinders zagra na Sziget Festival i tym samym będzie pierwszym polskim reprezentantem sceny EDM na tym evencie. Oprócz tego pojawi się duet Rebeka, który reprezentuje scenę muzyki alternatywnej.

Cały lineup jest dostępny na oficjalnej stronie, do której link znajdziecie niżej. Swoją drogą, nie widziałem jeszcze, żeby duży zagraniczny festiwal miał swoją stronę internetową także po polsku. Tam również możecie zakupić bilety, jeśli będziecie chcieli w drugim tygodniu sierpnia wybrać się do Budapesztu na Sziget Festival.

Sziget Festival | Facebook | Twitter | WWW

O autorze

Avatar autora
Patryk Wojtanowicz editor