Borgore z nowym singlem “RFG”. Mocna, dubstepowa produkcja!

25 Gru 2019

Rok 2019 wyznacza 10 lat działalności tego izraelskiego producenta. Przez ostatnią dekadę Asaf Borger, znany na całym świecie jako Borgore, wydał dziesiątki singli i remixów, a także trzy albumy. Jego najnowszy krążek “The Art of Gore” wydany we wrześniu jest niezaprzeczalną ewolucją tego artysty. Poza Dubstepem możemy usłyszeć produkcje w stylach, takich jak House, Trap i Hip-Hop. Teraz przyszła pora na premierę kawałka “RFG”!

Styl sprzed lat zachowany

Borgore jest jednym z niewielu producentów, którzy stworzyli własny styl muzyczny. To, co najbardziej lubię w Asafie to fakt, że on od 10 lat potrafi zaskakiwać. Mam tu na myśli jego oryginalne brzmienia w stylu Gorestep. Charakteryzuje się on dość agresywną linią basową z mocnym bitem, a także wpływem Heavy Metalu. Nie inaczej jest w przypadku “RFG”. Po każdym długim build-upie w muzyce bassowej należy oczekiwać solidnego dropu. Ten w “RFG” pozytywnie mnie zaskoczył. Jest energiczny, a zarazem ciężki – tak jak na Gorestep przystało.

Warto również zwrócić uwagę na mocny bit. W dzisiejszych czasach można odnieść wrażenie, że producenci Dubstepu nie przykładają już do niego takiej uwagi jak kiedyś. Coraz częściej artyści zastępują charakterystyczny “snare” przez “clap”. Z taką formą najczęściej można spotkać się w przypadku Riddimu. Cieszy fakt, że wciąż są producenci tacy jak Borgore, którzy utrzymują ten element perkusyjny.

Borgore – RFG

Jak Borgore stał się fenomenem?

W 2010 roku producent wydał swój pierwszy album “Borgore Ruined Dubstep”. Był to pierwszy przełomowy moment w jego karierze. Podzielony na dwie części krążek spotkał się z niebywałą falą krytyki, szczególnie ze strony dubstepowych purystów. Nie zrobiło to wrażenia na Asafie, a za sprawą determinacji i obojętności na krytykę, jego kariera sukcesywnie trwała dalej. W 2012 Borgore wyprowadził się do Los Angeles, po czym jeszcze w tym samym roku wydał collab z Miley Cyrus “Decisions”. Był to punkt zwrotny  w karierze tego producenta.

Warto również wspomnieć, że Borgore ukończył szkołę muzyczną i potrafi grać na saksofonie, perkusji i pianinie. W 2018 roku wydał jazzowy album. Co więcej, podobnie jak wielu innych obecnych producentów Dubstepu, w przeszłości grał w zespole heavy metalowym. Borgore ma za sobą wydania w gatunkach Trap czy Big Room i zawitał, m.in. do Spinnin Records, Dim Mak, a także Buygore. Jest to jego własna wytwórnia, którą założył w 2010 roku. Jego najnowszy album “The Art of Gore”, nad którym pracował 3 lata, jest idealnym podsumowaniem oryginalności i kreatywności tego producenta. 

Zobacz również:

Borgore – The Art Of Gore

O autorze

Avatar autora
ak editor