Boris Brejcha nadchodzi z nowym albumem. Reddit AMA

1 Paź 2019

Występ Borisa Brejchy, to jedyne w swoim rodzaju przeżycie. Magiczne dźwięki przenoszą nas do innego świata, a ciało nie potrafi ustać w miejscu. Sety tego niemieckiego DJ-a i producenta mają o tyle prostą, co niezwykłą tracklistę, bowiem zawiera ona tylko i wyłącznie jego własne utwory. Jako, że nie jest on sprinterem, jeśli chodzi o premiery kawałków, jego koncerty często są jedyną okazją, aby usłyszeć – w pełni swego bogactwa – muzyczne perełki. Ostatnio Boris postanowił wziąć udział w słynnym AMA na Reddicie, które zawiera kilka cennych informacji.

Kiedy ukaże się nowy album Brejchy?

W lipcu świętowaliśmy premierę długo wyczekiwanego “Gravity”, a w sierpniu ukazało się “Happinezz” oraz EP-ka “Butterflies”. Już za kilka miesięcy, bo w styczniu 2020 roku, czeka na nas kolejna muzyczna uczta.

Jak potwierdził sam Brejcha, album na pewno będzie zawierał utwory “Never Look Back”, “I Take It Smart” i “Blue Lake”. Co ciekawe, w jednym z kolejnych pytań odpowiedział, że “Never Look Back” ukaże się już niedługo.

Dlaczego Brejcha nie udostępnił seta z Tomorrowland 2019?

Wiele osób zastanawiało się, dlaczego Boris nie udostępnił nagrania ze swojego występu na Tomorrowland 2019. Jest to jak najbardziej intrygujące, bo zeszłoroczny set ma w tym momencie blisko 24 miliony wyświetleń. Odpowiedź jest niezwykle prosta. Jako, że Brejcha gra sety, które składają się tylko i wyłącznie z jego własnych produkcji, tegoroczny zapis z TML byłby bliźniaczo podobny. Właśnie dlatego zdecydował się w tym roku na wrzucenie wideo z Cercle.

Sęk w tym, że nie jestem typowym DJ-em. Gram tylko własne kawałki. Nie ma sensu w kółko nagrywać praktycznie tego samego seta, prawda? Mój styl bardziej przypomina występy zespołów muzycznych. Powracam po długiej sesji w studiu, z nowymi utworami i show. Jako, że w 2018 roku wrzuciliśmy set z TML, tym razem wybrałem set z Cercle – Boris Brejcha

Czego jeszcze dowiedzieliśmy się z AMA z Borisem?

Jak się okazuje, mimo wielu występów przed wielką publiką, jak ta z Tomorrowland, Boris nadal stresuje się przed każdym setem. W ramach przygotowania, zasiada ze szklanką whisky z colą i… dosyć często chodzi do toalety.

O tak! Zawsze potrzebuję 30 minut ciszy na backstage’u, mocną whisky z dodatkiem coli (tylko dla koloru) i w ciągu tych 30 minut chodzę, jakieś 5 razy do toalety. Jestem poddenerwowany przed setem – Boris Brejcha

Jego ulubionym utworem, który sam wyprodukował jest “Purple Noise”. Jak sam stwierdził – kawałek ten, to idealne połączenie mocnego beatu i przyjemnej melodii.

Dla mnie jest to “Purple Noise”. Idealny balans pomiędzy mocnym beatem i przyjemną melodią – Boris Brejcha

Jego największą inspiracją są podróże, a tym samym poznawanie wielu różnych kultur i kuchni. Solidna dawka doznań po weekendzie potrafi być przerażająca.

Większość z moich inspiracji rodzi się z podróżowania po świecie. Fajnie jest odkrywać różne kraje, kultury i oczywiście jedzenie. Zawsze, gdy wracam do domu po weekendzie… jest tak wiele inspiracji. Czasami to przerażające… haha – Boris Brejcha

Pełne AMA z Brejchą możecie przeczytać w tym miejscu. Tymczasem zostawiam Was z ponadczasowym “Gravity”, które z całego serca polecam usłyszeć w pełnej okazałości na koncercie Borisa. Wiem po sobie, bo byłem na jego występie w Warszawie.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.