Bounce Inc. i Daav One zawitali do Revealed Recordings. Kulisy premiery!

21 Paź 2019

Aż trójka Polaków zawitała do wytwórni Hardwella – Revealed Recordings. Mowa o Adrianie i Hubercie aka Bounce Inc. oraz Dawidzie znanym, jako Daav One. Ich wspólny utwór “See The Light” został wydany 19 października w Revealed, jako “free download”. W jaki sposób doszło do podpisania kontraktu i premiery? Tego dowiecie się z rozmowy z Adrianem, który udzielił wywiadu dla Essential Music.

Polacy w Revealed Recordings

Każda premiera utworu, to swego rodzaju opowieść. Nie inaczej jest tym razem, bo jak się okazuje, Revealed zarówno chciało, jak i nie chciało wydać utworu Polaków. Kawałek zgarnął supporty Hardwella i Mike’a Williamsa, został również ciepło przyjęty przez fanów, jednak – jak to bywa w przypadku dużych wytwórni – wcale nie jest tak kolorowo. O kulisach powstania “See The Light”, premierze w Revealed oraz dalszych planach związanych z tym labelem, opowiedział Adrian Nogły z duetu Bounce Inc.

1. W jaki sposób doszło do premiery “See The Light” w Revealed Recordings? Po prostu wysłaliście demo na promo mail wytwórni?

To naprawdę dziwna akcja, bo zarówno Dawid (Daav One) jak i ja, wysłaliśmy mail z utworem. Revealed odpisało Dawidowi, że nie są zainteresowani, natomiast do mnie odpisali, że chcą wydać ten utwór.
Doszliśmy wtedy do wniosku, że maja tam naprawdę mega zamieszanie i “za dużo kucharek w kuchni”.

2. Kiedy dokładnie stworzyliście “See The Light”? Jak doszło do Waszego collabu?

Skończyliśmy numer pół roku temu i czekaliśmy na datę premiery. Zgodnie z kontraktem, nie mogliśmy nawet opublikować dema i dlatego była taka cisza. Oczywiście zaufane osoby wiedziały o umowie, ale jednak było lekkie “top secret”. Jak doszło do collabu Bounce Inc. z Daav One? Tak jak zawsze z Dawidem:

“- Misiek robimy coś?
– No ba!”

3. Ile czasu minęło od zainteresowania Revealed Waszym utworem do faktycznej premiery? Czy wytwórnia wymagała jakiś poprawek w utworze?

Tak jak powiedziałem wcześniej – było to pół roku. Jeśli chodzi o poprawki, to zrobiliśmy dwa dropy. Jeden troszkę mroczniejszy, a drugi bardziej hmm… pod kluby. Ku naszemu zdziwieniu podeszła bardziej wersja klubowa!

4. Dlaczego “See The Light” ukazało się jako Free Download? Na czym polega taka współpraca z Revealed?

Myślę, że to jest przykra część pracy z dużymi labelami. Numer jest traktowany bardziej, jako kolejna premiera na Spotify, prezent dla fanów labelu. To nie jest coś co będą mocno promować, jak singiel czy też EP. Jest nam bardzo miło, bo wiele osób pozytywnie odebrało ten utwór. W każdy numer wkładamy sporo pracy i lubimy jak jest to doceniane. Tym bardziej, że jednak nie tak wielu producentów wydaje w tym labelu.

5. Uważasz, że to Wasza jednorazowa przygoda z Revealed Recordings? Czy może jest to początek dłuższej współpracy?

Jeśli mamy patrzeć przez pryzmat ogromnej promocji i super supportów, to będę szczery… nie ma co na to liczyć wydając darmówkę. “See The Light” zagrali Hardwell i Mike Williams, ale na tym zapewne koniec. Label w żaden inny sposób nie promuje darmowych kawałków. Pewnie jeszcze coś podeślemy, chociaż nie ukrywam, że ja to bardziej traktuje jako zaliczoną premierę w Revealed, aniżeli nadzieję na dalszą współpracę. Było Spinnin’, było Revealed, teraz czas na Musical Freedom.

Na pytania odpowiedział Adrian Nogły, z duetu Bounce Inc.

Koniecznie sprawdźcie “See The Light”, które ukazało się między innymi na oficjalny kanale YouTube Revealed Recordings, jak i na profilu wytwórni na Spotify. Wspierajmy naszych producentów!

Bounce Inc. & Daav One “See The Light”: https://revr.ec/S-T-L

Już niedługo nowa premiera od Bounce Inc.

To nie koniec nowości od Bounce Inc., bo już w najbliższy piątek ukaże się kawałek “Kill The Noise”, który powstał we współpracy z DCBL i Kris Kiss. Utwór zostanie wydany nakładem polskiej wytwórni CULTR Records. Przesłuchajcie oficjalną zapowiedź!

.CULTR Records: WWW | SoundCloud | Instagram | Facebook

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.