Clubsound DJ’s Cup 2019 – Mistrzostwa Polski DJ-ów!

23 Paź 2019

Od dziś przyjmowane są zgłoszenia do Mistrzostw Polski DJ-ów “Clubsound DJ’s Cup 2019”. Jest to nowe wydarzenie na polskim rynku muzycznym, którego celem jest wyłonienie najbardziej utalentowanego DJ- a w Polsce. Liczą się tylko i wyłącznie umiejętności za konsoletą, które półfinaliści będą mogli zaprezentować już 14 grudnia w klubie Explosion w Warszawie. Dlaczego warto zainteresować się Clubsound DJ’s Cup 2019?

Liczą się tylko i wyłącznie umiejętności

Głównym celem, który przyświeca organizatorom Mistrzostw jest rzetelność w wyborze najlepszego DJ-a w Polsce. Zero lajkowania postów na Facebooku, zero proszenia znajomych o głosy – tutaj liczą się tylko i wyłącznie umiejętności. Organizatorzy podali oficjalne kryteria oceny:

  • Kreatywność
  • Technika miksowania
  • Dobór utworów
  • Wizerunek artystyczny
  • Praca z mikrofonem (opcjonalnie)

Przebieg mistrzostw “Clubsound DJ’s Cup 2019”

1. Pierwszy etap – wyślij swoje zgłoszenie!

Pierwszy etap polega na wysłaniu swojego seta w formie wideo lub mp3 na wskazany adres e-mail. Maksymalna długość nagrania to 20 minut, film może być udostępniony na YouTube lub do pobrania z serwisów WeTransfer lub Dropbox. Zgłoszenia są przyjmowane do 24 listopada 2019 roku.

Wyślij swoje zgłoszenie: mistrzostwadj2019@gmail.com

Spośród wszystkich zgłoszeń, jury wybierze 30 półfinalistów, którzy zostaną ogłoszeni 29 listopada w poście, w oficjalnym wydarzeniu na Facebooku.

2. Drugi etap – prawdziwy test umiejętności

Drugi etap odbędzie się 14 grudnia 2019 roku w klubie Explosion w Warszawie. To właśnie tutaj zostanie sprawdzona kreatywność i prawdziwe umiejętności półfinalistów. Każdy z nich będzie losował 1 z 10 pendrive’ów zawierający 6 katalogów z różnego rodzaju muzyką klubową. Organizatorzy przewidzieli 20 minut na zapoznanie się uczestnika z zawartością wylosowanego pendrive’a, który następnie zaprezentuje swój mix. Liczy się kreatywność! Szczegółowe informacje, w tym na temat dostępnego sprzętu do mix’owania, znajdziecie w opisie wydarzenia.

Uwaga! Każdy z półfinalistów wytypowany przez jury, będzie o tym fakcie poinformowany drogą mailową. Aby wziąć udział w półfinałach, uczestnik jest zobowiązany do wypełnienia formularza oraz wpłaty 79 zł.

Spośród wszystkich półfinalistów, jury wybierze trzech DJ-ów, którzy przejdą do finału.

3. Trzeci etap – wybór najlepszego, polskiego DJ-a

Trzeci etap i tym samym finał, to 20 minutowy set DJ-a podczas nocnej imprezy w klubie Explosion, 15 grudnia od godz. 01:00. Każdy z finalistów będzie mógł skorzystać z własnego nośnika i samodzielnie wybranych utworów. Po zagranych setach i ostatecznej prezentacji swoich umiejętności – jury wybierze zwycięzcę “Clubsound DJ’s Cup 2019”. Wyniki zostaną ogłoszone około godziny 02:30.

Dlaczego warto wziąć udział?

Przejrzyste i sprawiedliwe zasady konkursu oraz rozmach całego przedsięwzięcia zachęcają do udziału. Podobnie jak nagrody, gdzie oprócz prestiżowego tytułu “Najlepszego DJ-a w Polsce”, zwycięzca otrzyma, m.in. sprzęt DJ-ski firmy Pioneer, kontrakty na występ w dwóch klubach Explosion (Warszawa i Radom) oraz podwójne zaproszenie na Sunrise Festival 2020 wraz z wstępem na Back Stage. Dokładny spis nagród za wszystkie trzy miejsca w finale, znajdziecie w opisie wydarzenia.

W skład jury, które wyłoni zwycięzcę, wchodzi 14 osób. Są to przedstawiciele branżowych mediów, DJ-e z wieloletnim doświadczeniem (w tym aktualni rezydenci klubów), a także przedstawiciele MDT Production – firmy odpowiadającej za organizację Sunrise Festival.

Niezbędne informacje o Clubsound DJ’s Cup 2019

Zgłoszenia są przyjmowane do 24 listopada, a maksymalna długość nagrania z prezentacją umiejętności, to 20 minut.

Półfinaliści zostaną zaproszeni 14 grudnia do klubu Explosion w Warszawie, gdzie odbędzie się drugi etap mistrzostw. Osoby, które zakwalifikowały się do drugiego etapu, chcąc wziąć w nim udział muszą wypełnić formularz oraz wpłacić 79 zł.

Trzeci etap – finał, odbędzie się podczas imprezy w klubie Explosion, w nocy 15 grudnia. Po ostatecznym zaprezentowaniu umiejętności, spośród trzech finalistów, jury wybierze zwycięzcę Clubsound DJ’s Cup 2019.

Link do wydarzenia: Clubsound DJ’s Cup 2019 – Mistrzostwa Polski DJ-ów

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.