Dzeko & Torres zmieniają zasady współpracy. Co to oznacza?

28 Lis 2016

Dzeko
Dzeko & Torres to uważany przez wielu za jeden z najlepszych duetów w świecie EDM. Produkują razem od 2009 roku.  Mają na koncie wiele przebojów, jak np. ostatnie odświeżenie „L’amour Tojurs” Gigi D’Agostino.

Ostatnimi czasy słuch o nich zaginął, przestali wydawać utwory oraz nie udzielali się na portalach społecznościowych. Miesiąc temu wydali oficjalne oświadczenie, w którym napisali, że szykują się do wielkiej zmiany. O co dokładnie chodziło?

Treść tego oświadczenia możecie przeczytać poniżej:

Wszyscy pytają nas co robimy i czemu nie wydajemy żadnej muzyki. Cały czas pracujemy nad nową muzyką, która jest już prawie gotowa. Przygotowujemy się na przyszły, wielki rok i zamierzamy wcielić w życie nowy rozdział naszych karier. Jeszcze raz, nie przestaliśmy tworzyć muzyki, warto czekać, zaufajcie mi.”

Tydzień później pojawił się kolejny komunikat:

„Tęsknię za wakacyjnym klimatem. Mam wiele wzlotów i upadków w życiu, ale zrozumiałem, że trzeba żyć dalej i ruszyć naprzód się z tym co aktualnie posiadam, a reszta jakoś się ułoży. Przygotujcie się na zmiany w przyszłym tygodniu, to będzie wielki rok!”

Przedostatni wpis pojawił się we wtorek, 22 listopada. Napisany został przez Dzeko. Potwierdza w nim, że cały czas będą tworzyć razem z Torresem i że chcą wznieść się na wyższym poziom w tworzeniu muzyki.

W piątek został zapowiedziany nowy utwór o nazwie „Liberty”. Co ciekawe został wyprodukowany, pierwszy raz w historii, tylko przez Dzeko. Numer ten stanowi zwrot o 180 stopni w stosunku do tego, co tworzył dotychczas duet Dzeko & Torres. Tym razem jest to House. Zostanie wydany w zaprzyjaźnionej wytwór Musiacal Freedom.

Ostatni post na FB tylko potwierdza to co ujawnili wcześniej:

„Więc wszyscy czekaliście przez rok. Od lutego nie wydaliśmy żadnej piosenki. Aby to zmienić, postanowiliśmy ruszyć do przodu z całą masą nowej muzyki. Jako Dzeko i Torres postanowiliśmy ciągle pracować razem, ale Dzeko nadal chce grać koncerty i produkować muzykę. Produkcją muzyki w pełnym zakresie chce w tym czasie zająć się Torres. To była wspólna decyzja. Jesteśmy ciągle drużyną i nadal pracujemy razem. Mamy nadzieję, że spodoba wam się nowa muzyka. Pierwszy kawałek Dzeko wychodzi w wytwórni Musical Freedom, 12 grudnia”

Dzeko & Torres | Facebook

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.