Coachella 2015 – Podsumowanie drugiego dnia

Drugiego dnia najciekawsze sety zaczynały się o 5 rano naszego czasu więc od tej godziny śledziłem festiwal. Tradycyjnie linki do pobrania setów i kilka słów ode mnie. Pierwszy dzień również podsumował i są tam linki do pobrania – TUTAJ. Zaczynamy!

1. Duke Dumont

Szczerze mówiąc, to jeszcze nigdy nie słyszałem seta jego autorstwa. Teoretycznie wiedziałem czego się spodziewać ale wiadomo, że różnie to bywa. Nie mniej jednak nie zawiodłem się i posłuchałem konkretnej dawki Deep House-owych utworów. Cały występ rozpoczął się od “Won’t Look Back” więc od razu wiedziałem, że będzie dobrze. Warto przesłuchać!

2. Dirty South

Do tej pory nie przesłuchałem jego mixu z UMF więc odbierałem go totalnie na świeżo. Mam trochę mieszane odczucia, bo niby patrząc na trackliste może wydawać się, że kapitalny set dla fanów Progressive House. Po części tak jest, że faktycznie są momenty kiedy można odlecieć ale są też momenty kiedy można usnąć. Niektóre przejścia są po prostu za długie. Trzeba tu zaznaczyć, że widać było (i słychać) granie na żywo, a nie z gotowca. Generalnie porządny set ale bez szału.

3. Deorro

Nie jestem fanem gatunku Bounce ale początek gdzie słychać “Clap Your Hands” i cała publiczność klaszcze po czym wchodzi pompujący beat… zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Niestety dalej już szału nie było, bo w zasadzie leciały bliźniaczo do siebie podobne utwory. Wszystkie w tym samym klimacie co pierwszy. Jeśli lubicie tego typu klimaty, to będziecie zadowoleni.

4. Axwell Λ Ingrosso

Na koniec wisienka na torcie, czyli set od ex 2/3 Swedish House Mafia. Niestety nie różni się on zbyt mocno od tego z UMF ale nadal sprawia przyjemność ze słuchania. Widać, że w każdy występ wkładają 200% siebie i to po prostu czuć. Ciekawa była obecność dwóch wokalistów z którymi współpracują AΛI, czyli Salem Al Fakir i Vincent Pontare. Obaj Panowie mieli na sobie dziwne przebrania przypominające trochę styl Empire of the Sun. Za to AΛI mieli na sobie całkowicie białe stroje, które być może są zwiastunem ich współpracy z H&M.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.