Coachella 2020 – Poznaliśmy cały line-up festiwalu!

Świat muzyki elektronicznej nie zwalnia tempa, a tym samym już za lekko ponad 3 miesiące odbędzie się Coachella 2020. Zazwyczaj już na początku roku organizatorzy udostępniali informacje o festiwalu i nie inaczej jest tym razem. Poznaliśmy cały line-up, a także dokładne daty Coachella Valley Music and Arts Festival 2020. Czy festiwal zadowoli fanów EDM?

Coachella stawia na różnorodność

Coachella nie jest festiwalem ściśle związanym z EDM. Organizatorzy stawiają na różnorodne, muzyczne brzmienia i to właśnie dlatego na plakacie zobaczymy również takie gwiazdy, jak Rage Against the Machine, Frank Ocean czy Travis Scott. Nie oznacza to, że muzyka elektroniczna odeszła do lamusa, a wręcz przeciwnie! Line-up zawiera wielu czołowych przedstawicieli tego nurtu.

Coachella 2020 będzie gościła jednego z najbogatszych i najlepiej zarabiających DJ-ów/producentów, którego zdecydowane brakowało przez ostatnie kilka lat. Calvin Harris powraca do składu Coachella, po trwającej od 2016 roku przerwie.

Piątki będą gościły również takie gwiazdy, jak m.in. Madeon, Malaa, Lane 8 czy też Martinez Brothers.

Soboty zapowiadają się wyjątkowo bogato, bo to właśnie wtedy wystąpią, m.in. Flume, Disclosure, Tchami czy Testpilot (aka Deadmau5).

Niedziele będą gościły taki aliasy, jak Frank Ocean, Louis The Child, Duck Sauce, Slander, Fatboy Slim czy Duke Dumont.

Patrząc na plakat z line-upem wyraźnie widać różnorodność, ale i bogactwo ogłoszeń. Nie bez powodu wokół festiwalu utworzona jest otoczka ekskluzywności, a cały projekt łączy w sobie muzykę i sztukę.

Warto przypomnieć o zeszłorocznej edycji Coachelli, podczas której wystąpił polski producent Dawid Kabaciński aka Sikdope. Tym samym został on pierwszym Polakiem, który wystąpił na tym sławnym festiwalu.

Coachella 2020 już w kwietniu

Coachella 2020 trwa dwa weekendy, a konkretnie 10-12 kwietnia oraz 17-19 kwietnia. Jeśli planowaliście zakup biletów, to niestety, ale wszystkie wejściówki zostały wyprzedane. Aktualnie dostępna jest jedynie lista rezerwowa.

Prawdopodobnie, tak jak i rok temu, będziemy mogli śledzić transmisję z imprezy w sieci. Stream odbywał się za pośrednictwem YouTube, na oficjalnym kanale Coachella. Do wyboru było kilka kanałów, ukazujących różne sceny. Jak tylko pojawią się nowe informacje i timetable, z pewnością dam znać!

Zobacz również:

O autorze

Avatar autora
Daniel Szulc editor

Pasjonat elektronicznych brzmień, w wolnych chwilach robi muzykę. "Żaden gatunek jeszcze źle nie wpłynął na moją inspirację i kreatywność".