Coachella Festival odwołane z powodu koronawirusa. Co z EDC Las Vegas?

Ze względu na wykrycie trzech nowych przypadków zarażenia koronawirusem (COVID-19) w Coachella Valley, znany festiwal Coachella został anulowany. Aktualnie trwają rozmowy nad przeniesieniem wydarzenia na inny termin, z czego rozważany jest październik. Rozważane są dwie opcje, albo impreza zostanie całkowicie odwołana, albo odbędzie się w innym, odległym terminie.

Coachella Festival pod znakiem zapytania

W sieci pojawiła się informacja odwołaniu Coachella Festival 2020, które miało się odbyć w dniach 10-12 oraz 17-19 kwietnia w Indio, w Kalifornii. Wiele źródeł donosi, że organizatorzy prowadzą rozmowy z władzami, których celem jest przeniesienie festiwalu na inny termin, a konkretnie na październik. Biorąc pod uwagę ogólny niepokój, a także wykrycie trzech nowych przypadków zachorowań na koronawirus w Coachella Valley, nowa data to jedyny sposób na uratowanie festiwalu.

“Urzędnicy wraz promotorem Goldenvoice pracują nad planem przeniesienia Coachella Festival, który odbywa się w Indio w Kalifornii, na dwa weekendy 9 i 16 października, aby uchronić wydarzenie przed odwołaniem z powodu obaw związanych z epidemią koronawirusa, donoszą zaufane źródła”Billboard

ZOBACZ WIĘCEJ

Polski rząd podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych!

Tak jak co roku, tak i na Coachella Festival 2020 miały wystąpić topowe gwiazdy. W line-upie znaleźli się m.in. Calvin Harris, Lana Del Rey, Travis Scott, Frank Ocean, Disclosure i wielu innych. W trakcie dwóch weekendów, festiwal odwiedza około 250 tys. osób, co – biorąc pod uwagę koronawirus – wzbudza ogromny niepokój. W tym momencie pozostaje nam czekać na oficjalne stanowisko organizatorów, które jednoznacznie określi czy wydarzenie zostało całkowicie odwołane, czy może przeniesione na inny termin.

“Przeciek: Źródło zaznajomione z ustaleniami poinformowało mnie, że festiwal Coachella zostanie przełożony na weekendy w dniach 9 i 16 października, z powodu obaw związanych z koronawirusem. Obecnie potwierdzony jest ten sam line-up.” – Yashar Ali, dziennikarz New York Magazine

EDC Las Vegas również jest zagrożone odwołaniem

Patrząc na kolejne odwoływane festiwale, w tym Ultra Music Festival w Miami czy też Coachella w Indio, wiele osób zastanawia się czy podobny los spotka EDC Las Vegas, które ma się odbyć w połowie maja. Niestety, ale aktualne doniesienia nie napawają optymizmem. W Las Vegas odwoływane są kolejne wydarzenia zaplanowane na marzec i początek kwietnia.

ZOBACZ WIĘCEJ

Koronawirus a festiwale muzyczne. Czeka nas fala odwołanych imprez?

Jako, że słynne Vegas odwiedza w ciągu roku około 6,6 miliona osób, które biorą udział w różnego rodzaju spotkaniach i targach, jest to szczególnie zagrożone miejsce. EDC Las Vegas, w ciągu weekendu odwiedza blisko 450 tys. osób, co w normalnych warunkach jest powodem do dumy, ale biorąc pod uwagę koronawirus – wzbudza obawy związane z odwołaniem festiwalu. Podobnie jak w przypadku innych zagrożonych anulowaniem wydarzeń, tutaj również pozostaje śledzić najnowsze informacje.

EDC Las Vegas 2020 Official Trailer

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.