Czy będziemy płacić za słuchanie muzyki na YouTube?

10 Wrz 2015

yt-music-key-news

Od lat serwis YouTube jest jednym z głównych źródeł promocji muzyki w internecie. Praktycznie każda wytwórnia posiada swój profil na którym możemy znaleźć najnowsze premiery, teledyski, wywiady czy make-offy. Już jakiś czas temu YouTube zapowiedział dodatkowe funkcje monetyzacji filmów. Początkowo chodziło o możliwość pobierania opłat za obejrzenie konkretnego materiału, a następnie pojawiły się opcje płatnych subskrypcji.

Tego typu zabiegi wydają się naturalnym następstwem rozwoju i coraz bardziej profesjonalnych materiałów, które ukazują się na YT. Problem pojawia się jednak, gdy docieramy do tematu muzyki. Od jakiegoś czasu możemy przeczytać o kolejnych wytwórniach, które chcą zmaksymalizować przychód z promocji piosenek w sieci. Nic więc dziwnego, że wreszcie na celowniku znalazł się największy gracz w całej stawce. Póki co powstała wersja beta YouTube Music Key. W zamian za miesięczną opłatę wysokości 7.99$ w fazie beta i 9.99$ w regularnej ofercie, będziemy mogli słuchać muzyki bez reklam oraz oglądać teledyski w wysokiej rozdzielczości. Krążą również plotki na temat drugiej tego typu usługi, która będzie wzbogacona o możliwość pobierania dowolnego wideo.

Czy to oznacza początek końca darmowej muzyki na YouTube? Czas pokaże, ale znając historię wszystkich tego typu przedsięwzięć, to szybko zostanie usunięta możliwość wyboru pomiędzy dostępem free i premium.

Więcej o YouTube Music Key: https://www.youtube.com/musickey

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.