Czy można tworzyć muzykę w Microsoft Excel? Okazuje się, że tak!

12 Lut 2020

Do zaszczytnego grona oprogramowania do produkcji muzyki dołączył niespodziewany gość. YouTuber o nazwie Dylan Tallchief stworzył DAW (Digital Audio Workstation) w jakże popularnym – Microsoft Excel. Dla przykładu, odtworzył w nim przebój A-ha “Take On Me” i Wy również możecie spróbować swoich sił, bo projekt “xlStudio” jest dostępny za darmo.

Najpierw był prototyp

Tak naprawdę historia “DAW in Excel” rozpoczęła się w listopadzie zeszłego roku. To wtedy wspominany Dylan, udostępnił na swoim kanale film prezentujący wirtualną perkusję w Microsoft Excel. Koncepcja zyskała spore uznanie i zachęciła autora do rozwinięcia pomysłu.

I made an actual Drum Machine in Excel

A następnie pełna wersja

I tak oto na początku lutego Dylan stworzył w Microsoft Excel cały program do produkcji muzyki. Chcąc ukazać jego możliwości, odtworzył w nim utwór “Take On Me” A-ha. Warto dodać, że wszystkie stworzone dzieła możecie eksportować w formacie “.als”, który współpracuje z Ableton Live.

Pobierz xlStudio aka “DAW in Excel”: drive.google.com

I made an entire DAW in Excel

Oczywiście xlStudio, to tylko swego rodzaju ciekawostka, a nie pełnoprawny soft do produkcji muzyki. Jeśli macie trochę wolnego czasu to warto sprawdzić, bo nawet prosta melodia, ale stworzona w Excelu, to sukces sam w sobie.

Zobacz również:

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.