Czym zajmowały się gwiazdy EDM zanim stały się sławne?

30 Gru 2015

gwiazdy-edm-praca-artykuł

Zastanawialiście się kiedyś, co robiły gwiazdy EDM zanim stały się sławne? Czy każdy z nich, od urodzenia wiedział co chce robić w życiu? Droga do sławy rzadko jest usłana różami. Nie zawsze można w pełni oddać się pasji i czasem trzeba zająć się dorywczo czymś innym. Oprócz talentu i zapału, trzeba wykazać się również cierpliwością, a tym samym wyczekać na swoje “5 minut”. Przed Wami osiem dobrze znanych osobistości i ich zajęcia przed wielką karierą.

1. Diplo (Thomas Wesley Pentz) – Nauczyciel

diplo-woda-main

Na pierwszy ogień idzie lider wytwórni Mad Decent, członek duetu Jack U i zespołu Major Lazer. Diplo pracował jako nauczyciel w szkole w Filadelfi. Pomagał on dzieciom, które miały problemy z dyscypliną. Uczył je czytać i liczyć. Ostatecznie, zakończył pracę ze względu na wymagającą atmosferę, jak i brak szacunku ze strony podopiecznych. W jednym z wywiadów wyznał, że podejmował się każdej pracy, w tym również w zoo i metrze.

2. Calvin Harris (Adam Richard Wiles) – Pracownik sklepu

calvin-harris-majatek-main

Według różnych rankingów jest on najlepiej zarabiającym DJ-em i to dwa lata z rzędu. Zanim Calvin Harris stał się sławny, pracował w wielu sklepach spożywczych. W wywiadzie dla USA Today ujawnił , że był w tym dobry, bo jest wysoki i mógł podawać starszym paniom produkty z półek. Później dodał, że nie potrafi przypomnieć sobie żadnego miłego wspomnienia z tego okresu. Zaraz po ukończeniu szkoły, pracował również w fabryce ryb (przez około rok), ale został wyrzucony w swoje urodziny.

3. Nervo (Miriam Nervo i Olivia Nervo) – Modelki

nervo-modelki-1

Ok, nie jest to może do końca “normalna” praca, ale nie jest ona związana z muzyką. Bliźniaczki starały się poświecić modelingowi i muzyce tyle samo uwagi. Mimo wszystko, na początku kariery ich wygląd miał większe znaczenie niż muzyka. W wieku 16 lat, obie dziewczyny przyciągnęły uwagę agencji modelek Australian Chadwick Models Agency, ale nigdy nie wyszły na wybieg ani nie wzięły udziału w kampanii reklamowej. Były one również przyjęty do Opera Australia Academy, ale porzuciły karierę, jako autorki piosenek. Obie nadal są modelkami, ale dla Miriam i Olivii najważniejsza jest teraz muzyka.

4. Pete Tong (Peter Tong) – Dziennikarz muzyczny

pete-tong-praca-1

Brytyjczyk jest jedną z najbardziej wpływowych, radiowych postaci w historii muzyki elektronicznej. Zanim stał się gospodarzem serii Essential Mix w BBC Radio 1, Pete Tong pracował na wielu stanowiskach w przemyśle muzycznym. Jednym z jego ciekawszych zajęć była rola pisarza i edytora tekstu w Blues & Soul Magazine. Jako miłośnik Jazzu, Pete grywał w swoich setach Soul, Jazz i muzykę Funk. Został zatrudniony jako pisarz do magazynu w 1979 roku i został awansowany na stanowisko edytora. Pełnił tą fukcje do 1983 roku.

5. Laidback Luke (Lucas Cornelis van Scheppingen) – Artysta graffiti

laidback-luke-graffiti-1

Tak samo jak w przypadku sióstr, nie jest to tradycyjne zajęcie. Holenderski producent i DJ, w młodości chciał zostać ilustratorem komiksów. Chcąc zrealizować swoje marzenie, postanowił zostać artystą graffiti. Mimo wielkiego zapału, jego przygoda z graffiti szybko się skończyła. Jeden z członków jego paczki, został złapany przez policję na gorącym uczynku. Podał on imiona i nazwiska reszty ekipy. Panowie w mundurach zapukali również do domu Laidbacka, który został następnie aresztowany. Po  tym zdarzeniu postanowił rzucić graffiti i w pełni skupić się na muzyce.

6. Kaskade (Ryan Gary Raddon) – Misjonarz

kaskade-new-track-main

Tutaj przeżyłem największe zaskoczenie. Kaskade jest mormonem, czyli członkiem “Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich”. W wieku 19 lat, wyjechał do Japonii, gdzie spędził dwa lata wykonując pracę misyjną. Po zakończeniu wyprawy, przeniósł się na Uniwersytet w Utah i tam poznał swoją przyszłą żonę – Naomi. Kaskade nie pije alkoholu i nadal uczęszcza do kościoła.

7. Paul van Dyk (Matthias Paul) – Technik transmisji i stolarz

paul-van-dyk-stolarz-1

Paul nie miał łatwego dzieciństwa. Gdy miał 4 lata, jego ojciec porzucił rodzinę, przez co jego wychowywała go tylko matka. Co gorsza, mieszkał w Berlinie Wschodnim, który był częścią NRD. Pracował on jako technik transmisji. Po tym, jak jego rodzina przeniosła się do Berlina Zachodniego, przyuczał się do zawodu stolarza. Na szczęście w żadnym z tych zawodów nie odniósł sukcesu, dzięki czemu stał się jednym z najbardziej wpływowych producentów muzyki tanecznej i DJ-ów wszech czasów.

8. Dannic (Daan Romers) – Marketnigowiec

dannic-fonk-recordings-news

W dokumencie przedstawiającym początki kariery Dannica, pada informacja o pracy w firmie zajmującej się sprzedażą systemów LED. Pracował tam przez 3 lata jako kierownik marketingu. Do opuszczenia tego stanowiska namawiał go jego przyjaciel – Hardwell.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.