Daft Punk NIE wydają nowego albumu. Doniesienia były fałszywe!

10 Lut 2020

Na początku lutego pojawiły się doniesienia o nowym albumie Daft Punk. Zdjęcia dokumentów, które “wyciekły” do sieci wskazywały na premierę nowego krążka legendarnego duetu w hełmach. Ostatecznie okazało się, że była to przedwczesna radość, bo informacje okazały się fałszywe. Wiemy to na pewno, bo potwierdziły to dwa źródła.

Dokumenty zostały spreparowane

Na początku lutego po internecie zaczęły krążyć zdjęcia dokumentów, które rzekomo wskazywały na premierę nowego albumu Daft Punk. Całość została skrzętnie przygotowana, bo zawiera oznaczenia kodowe, loga wytwórni muzycznych, a nawet listę utworów wraz z autorami poszczególnych kawałków. Mało tego, osoba odpowiedzialna za zdjęcia sugerowała, że Daft Punk współpracują z wieloma producentami, w tym m.in. z DJ Snake czy Stevie Wonder.

Fałszywe zdjęcie dokumentów związanych z albumem Daft Punk
Sfałszowana tracklista albumu Daft Punk

Przedwczesna radość fanów

Ostatecznie okazało się, że wszystkie te fotki, a tym samym dokumenty – były fałszywe. Fani postanowili skontaktować się z jednym z artystów wymienionych w spisie utworów. Przypisany do jednego z kawałów C. Sosa, czyli Carlos Sosa aka DJ Sneak, powiedział wprost, że to są papiery związane z albumem “Discovery”, w którego tworzeniu brał udział. Oznacza to, że opublikowane w sieci dokumenty nie dotyczą nowego krążka francuskiego duetu.

Fragmenty rozmowy z Carlosem Sosa

“Doniesienia nie są prawdziwe. To są papiery od albumu ‘Discovery’. Napisałem słowa i jestem współproducentem ‘Digital Love’. Takie są fakty!” – Carlos Sosa

Gdyby ktoś nadal miał wątpliwości, to autor “wycieku” sam przyznał, że spreparował dokumenty i celowo wprowadził w błąd fanów Daft Punk.

Leak fake go home from r/DaftPunk

“Wysoki sądzie ja po prostu kłamałem” – autor fałszywych zdjęć

Tym razem wszyscy fani Daft Punk padli ofiarą nieśmiesznego żartu. Z jednej strony wiemy, że opublikowane fotki nie mają nic wspólnego z prawdą, ale z drugiej w żaden sposób nie wykluczają nowych utworów od francuskiego duetu. Tego na ten moment nie wiemy, ale warto mieć nadzieję – mimo wszystko!

Zobacz również:

Daft Punk – One More Time (Official Video)

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.