Daft Punk – Znamy datę premiery filmu dokumentalnego

1 Cze 2015

daft-punk-document-film-news

Daft Punk, to jednocześnie najbardziej jak i najmniej znany duet w świecie muzyki elektronicznej. Najbardziej, bo każdy zna ich utwory, które inspirowały i nadal inspirują producentów muzycznych. Z drugiej strony praktycznie nie ma informacji o osobach, które kryją się za tajemniczymi maskami. Oczywiście wiemy jak się nazywają (Guy-Manuel de Homem-Christo i Thomas Bangalter) ale nie wiemy kim w istocie są. Obecnie większość gwiazd EDM jest swego rodzaju celebrytami. Znaczna część ich życia jest uwieczniona przez nich samych za pośrednictwem Twittera, Instagrama, Snapchata, Facebooka itd. W przypadku Daft Punk jest to owiane tajemnicą.

Stacja BBC wyemituje 24 czerwca film dokumentalny o znanym francuskim duecie. Ma być on jak najbardziej filmem dokumentalnym ukazującym wiele zdjęć zza kulisów oraz przedstawiającym prawdziwą historię osób kryjących się za maskami. Poruszone mają być tematy całej muzycznej twórczości, innowacyjnych animacji jak i ich zaangażowania w soundtrack do filmu Tron. Szykuje się kawał dobrego kina, a póki co zostawiam Was z jednym z największych hitów Daft Punk.

Zdjęcie: GQ.com

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.