Dannic otwiera swój własny label – Fonk Recordings

14 Paź 2015

dannic-fonk-recordings-news

Moda na otwieranie własnych wytwórni muzyczny trwa w najlepsze. Ostatnio informowałem Was o nowym labelu Olivera Heldensa – Heldeep Records oraz Blasterjaxx – Maxximize Records. Tym razem w ślad za nimi poszedł Dannic, który otworzył Fonk Recordings. Nie jest to wielkim zaskoczeniem, ponieważ dawno temu, podobnie postąpił jego bliski przyjaciel – Dyro. Po tym jak wydał ponad 30 utworów, trzy EP-ki “Dannic Selections” i zajął 30 miejsce w rankingu DJ Mag, to i tak jestem w szoku, że tak długo się wahał. Nie ma informacji na temat tego czy jest to zupełnie niezależny label, czy może sub-label należący do innej, większej wytwórni.

Dannic stawia sobie za główny cel promocję młodych producentów. Wyznał, że współpracował z kilkoma utalentowanymi, młodymi ludźmi, i że dzięki tej platformie wreszcie będzie mógł im pomóc.

“Lubię pomagać młodym producentom, jeśli chodzi o mastering i ogólne rady związane z produkcją. Dzięki temu mogą dokończyć swoje utwory. Przez lata współpracowałem z kilkoma utalentowanymi osobami i wreszcie mam możliwość aby im pomóc się wybić” – Dannic

O ile taki taki cel stawia sobie większość nowo powstałych wytwórni, o tyle Dannic od razu wciela w życie swój pierwszy pomysł. W trakcie Amsterdam Dance Event, a dokładnie w czwartek i piątek, w mieście pojawi “demo bus”, czyli miejsce gdzie każdy będzie mógł zaprezentować demo swojej produkcji. W środku busa będzie siedział Dannic i to właśnie on podzieli się swoimi wrażeniami na temat utworu. Jeśli kawałek okaże się wart uwagi, to istnieje szansa na podpisanie kontraktu na oficjalne wydanie w Fonk Recordings.

Ciężko mi wyobrazić sobie lepszą akcję promocyjną. Miejmy nadzieję, że Dannic urwie się spod wpływów Hardwella i wreszcie w pełni rozwinie skrzydła. Być może bodziec w postaci własnej wytwórni, to wystarczająca mobilizacja.

Oficjalna strona Fonk Recordings: fonk-recordings.nl

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.