David Guetta i Showtek zostali oskarżeni o plagiat!

6 Cze 2016

David Guetta i Showtek zostali oskarżeni o plagiat
Nie tak dawno informowałem Was o zarzutach DJ Snake’a, który oskarżył Davida Guettę o plagiat. W jego opinii, oficjalny hymn UEFA EURO 2016 o nazwie “This One’s For You” zbyt mocno nawiązuje do niezwykle popularnego hitu “Lean On”. Jak zawsze zdania są podzielone, wpisy zniknęły z Twittera, ale gęsta atmosfera nadal pozostała. Jak się okazuje, nie musieliśmy długo czekać na kolejne zarzuty o zbyt mocną inspirację. Tym razem ponownie w sprawę zamieszany jest Francuz, bowiem David Guetta i Showtek zostali oskarżeni o plagiat.

Chodzi tutaj o utwór “The Death of EDM”, który został wydany, jako część składaki “Skinkalation Vol. 2” wydanej w wytwórni braci – SKINK. Trzeba tutaj przyznać rację, że brzmi on podobnie do kawałka “Pursuit” autorstwa Gesaffelstein. Tak jak wcześniej sprawa dotyczyła popularnego komercyjnego hitu, tak teraz poruszone zostało środowisko fanów muzyki Techno.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.